• WARSZTATY KULINARNE-SZKOLNE PRZYGODY GANGU MOCNIAKÓW

W ramach programu edukacyjnego ‘Szkolne przygody Gangu Mocniaków”, którego celem jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie, w piątek pierwszego grudnia w klasie 1 odbył się „Dzień Zbilansowanego Odżywiania”.​​​​​​​

Zaproszonym rodzicom dzieci mogły pochwalić się zdobytą wiedzą i skorzystać z ich doświadczeń. Przygotowały drugie śniadanie uwzględniając składniki w odpowiednich proporcjach zgodnie z koncepcją Talerza Zdrowia. W menu zbilansowanego drugiego śniadania znalazły się: kanapki z pastą twarogową z rzodkiewką i szczypiorkiem, z wędliną; koktajl mleczno-owocowy; sałatka owocowa z jogurtem naturalnym; naleśniki z farszem twarogowym z dodatkiem świeżych owoców.

• SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK

W tym roku szkolny klasa 1 uczestniczy w programie dedykowanym klasom 1-3 „Sprawny Dolnoślązaczek”. Program opracowany przez Dolnośląski Związek Sportowy ma na celu uaktywnienie dzieci z klas 1-3 poprzez ciekawe formy realizacji zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie w ciągu roku mogą zdobywać sprawności: rowerzysty/turysty, gimnastyka, piłkarza, lekkoatlety, pływaka, tancerza.

• DYKOTEKA ANDRZEJKOWA

Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Na dyskotece andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wspólnych zabaw przygotowanych przez Dj m.in.: pociąg, makarena i wiele innych.

• "Jesienna zaduma"- pieśni patriotyczne

Echo patriotycznych pieśni rozbrzmiewało w Bibliotece Publicznej w Ujeździe Górnym, gdzie 30 listopada zgromadzili się mieszkańcy, by śpiewem uczcić 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, ożywić pamięć o naszych bohaterach, opowiedzieć historię o partyzanckich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków.

• Otwarty Puchar Taekwon-do

25.11.2023 w Górze odbył się Otwarty Puchar Taekwon-do Ziemi Górowskiej. Akademia Sztuk Walki SNAKE wystawiła 17 zawodników. I znów pokazaliśmy swoje "zęby" zdobywając kolejne medale. W składzie drużyny SNAKE byli też uczniowie Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym:

• Piotrowski Maciek złoty medal,
          • MUSICAL „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”

Dnia 27 listopada 2023r. uczniowie klas 0-III wybrali się do Świdnicy na musical pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Spektakl wystawiany był przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia.

"Alicja w Krainie Czarów” to piękna opowieść o przygodach dziewczynki, która trafiła do magicznego świata, dzieje się to na granicy jawy i snu, a koszmarne przeżycia przeplatają się tutaj z zabawnymi fantazjami.

• 20-24 listopada- Tydzień Życzliwości w naszej szkole

1 dzień – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF (20.11.2023)

W klasach odbyły się zajęcia poświęcone temu zagadnieniu, powstały prace plastyczne. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Edukacja o prawach dziecka ma ogromne znaczenie! Prawa chronią dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość Konwencji umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Już w ten piątek (24.11.2023r.) zapraszamy do wspólnego świętowania "Dnia Pluszowego Misia".

Zachęcamy, aby tego dnia dzieci ubrały się w „misiowych” (brązowy, beżowy) kolorach lub założyły coś z motywem misia – liczymy na kreatywne pomysły.

Weź swojego misia i baw się z nami.

• Zakończenie programu "Umiem pływać".

Na Basen Żarów od września realizowany programy powszechnej nauki pływania: „Umiem pływać”. Program adresowany był do uczniów klas I– III.

Zajęcia w ramach tego projektu to przede wszystkim propozycja do skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

Piątek 10.05.2024