• KONKURS- Odnawialne Źródła Energii wokół nas

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Udaninie ogłasza konkurs fotograficzny pt. „Odnawialne Źródła Energii wokół nas”. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do mieszkańców powiatu średzkiego (woj. Dolnośląskie) we wszystkich przedziałach wiekowych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Prace wraz z kartą zgłoszenia uczestnika oraz w przypadku dzieci i młodzieży z pisemną zgodą rodzica (opiekuna prawnego) należy przesyłać mailowo na adres: emilia.skoneczna@sp-udanin.pl w terminie nie późniejszym niż 30 października 2023r.

"Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel,

który potrafi sprawić, że nabywanie wiedzy

staje się źródłem radości dla uczniów".

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły.

• KASZTANOBRANIE

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Kasztanobranie”. Zebrane kasztany zostaną oddane do skupu, który przerabia na dużą skalę owoce kasztanowca dla firm farmaceutycznych.

Akcja będzie przeprowadzona w dniach

od 5 października 2023 do 31 października 2023 r.

Zebrane fundusze ze sprzedaży kasztanów przeznaczone zostaną na potrzeby naszej szkoły (jeżeli zbierzemy minimalną ilość 1000 kg).

• KONKURS „Po pierwsze – Polska”!

Jeżeli masz talent plastyczny albo lubisz tworzyć grafiki komputerowe, a Twoja szkoła lub uczelnia w której się kształcisz albo firma w której pracujesz jest partnerem Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. to ten konkurs jest dla Ciebie!

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań w zakresie historii Polski, uczenie szacunku dla polskiego dziedzictwa historycznego oraz budowanie postawy patriotycznej.

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

29 września w naszej szkole odbyły się również wybory do Samorządu Szkolnego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny.

Kandydatki ubiegające się o funkcję w samorządzie podczas dwutygodniowej kampanii wyborczej przygotowały plakaty wyborcze, a na nich umieściły swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Każdy z uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodziliśmy również Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.​​​​​​

• DZIEŃ CHŁOPAKA

29 września obchodziliśmy naszej szkole DZIEŃ CHŁOPAKA. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tegoroczne święto upłynęło pod hasłem: Mucha, krawat szyku doda – niech trwa na kulturę moda". Samorząd zaprosił całą społeczność uczniowską do wspólnej zabawy. Zagwarantował również przywileje dla każdego, kto w tym dniu zdecydował się nosić krawat lub muchę- słodki upominek.

• Mucha, krawat szyku doda – niech trwa na kulturę moda”.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w związku z obchodami

DNIA CHŁOPAKA

Termin: 29 września 2023 r.

Hasło przewodnie: "Mucha, krawat szyku doda – niech trwa na kulturę moda".

Samorząd Uczniowski informuje, że wszyscy uczniowie mający krawat lub muchę otrzymają słodki upominek.

Poniedziałek 20.05.2024