• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.6 listopada również nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. W zwykłej sali pojawiły się fantastyczne postacie, można było spotkać, m.in. księżniczkę, wróżkę, Czerwonego Kapturka i wiele innych bajkowych bohaterów.

• LEKCJA BIBLIOTECZNA

W czwartek 2 listopada 2023r. uczniowie z klasy 0 brali udział w lekcji bibliotecznej o tematyce jesieni. Dzieci wysłuchały wiersza Doroty Gellner pod tytułem ,,Jesień u fryzjera'' i rozwiązywały zagadki.

Uczniowie stworzyli ciekawe prace plastyczne inspirowane jesienią. Za pomocą plasteliny, zasuszonych liści wyczarowali suknie pani jesieni i dynie. Teraz wchodząc do biblioteki wita nas wesoła jesienna dekoracja.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk serdecznie zaprasza na uroczystości Patriotyczne w dniu 11 listopada br. z okazji gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

PROGRAM:

• 16:00 - Msza św. w kościele pw. Matki Boskiej Anielskiej w Udaninie
            • 17:00 - Uroczystości patriotyczne na Placu Obrońc
          • MÓJ ŚWIĘTY

30 października 2023 roku, odbył się konkurs "Mój Święty". Tego dnia dzieci przyszły przebrane za postacie świętych i aniołów. W szkole panowała iście niebiańska atmosfera.

Konkurs był radosnym świętem, które stworzyło okazję do przybliżenia dzieciom postaci Świętych i Błogosławionych, z którymi watro się utożsamiać. 𝐽𝑒𝑔𝑜 𝑐𝑒𝑙𝑒𝑚 𝑏𝑦ł𝑜 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑑𝑒 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑚 𝑝𝑒ł𝑛𝑖𝑒𝑗𝑠𝑧𝑒 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑔𝑜𝑡𝑜𝑤𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑑𝑜 𝑛𝑎𝑑𝑐ℎ𝑜𝑑𝑧𝑎̨𝑐𝑒𝑔𝑜 𝑑𝑛𝑖𝑎 𝑊𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑐ℎ 𝑆́𝑤𝑖𝑒̨𝑡𝑦𝑐ℎ.

• "NAKARMY ŚIERŚCIUCHY"

Robi się coraz zimniej, a w okolicy jest stowarzyszenie "SIERŚCIUCHY", w którym brakuje podstawowych rzeczy, dlatego zachęcam Was do wsparcia bezdomnych zwierząt będących pod jego opieką.

Będziemy wdzięczni za każdą najmniejszą pomoc, ponieważ nie liczy się ilość, ale jakość, aby dodatkowo nie zaszkodzić psom i kotom.

• DZIEŃ DYNI

Dnia 27.10 w naszej szkole odbył się Dzień Dyni. Chętni uczniowie z klas 0-8 przebrali się w różne stroje przypominające słynne wydarzenie, które przybyło do nas ze Stanów Zjednoczonych.

Aby nieco ubarwić ten dzień, starsi uczniowie przyszli tego dnia przebrani - nie tylko w pomarańczowy, dyniowy kolor, ale i w halloween’owe stroje - nietoperze oraz duszki.

• KAWIARENKA NA SZKOLNEJ- edycja jesienna

Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski zapraszają wszystkich do pierwszej w tym roku szkolnym kawiarenki charytatywnej "Nakarm Sierściuchy".

Ruszamy w poniedziałek 30.10.2023r.! Kawiarenka działać będzie na każdej przerwie.

Czekać na Was będą wspaniałe i pyszne wypieki domowej roboty, babeczki, tosty, hot-dogi, gofry, bubble tea i inne niespodzianki.

Poniedziałek 13.05.2024