• "Boże Narodzenie zaczyna się w naszych sercach..." Jasełka

22 grudnia w naszej szkole można było już poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Okolicznościowy wystrój sal i korytarzy, odświętne stroje, wigilie klasowe, wzajemne życzenia, łamanie się opłatkiem oraz kolędowanie wprowadziły całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój.

Ponadto uczniowie uświetnili ten dzień, prezentując przedstawienie o tematyce nawiązującej do historii związanej z przyjściem na świat Zbawiciela. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

• DZIEŃ ŚWIĄTECZNEGO SWETRA

W Dniu Świątecznego Swetra, 22 grudnia 2023 r., w szkole pojawili się uczniowie oraz nauczyciele w ciepłych i kolorowych sweterkach z wesołym motywem bożonarodzeniowym lub zimowym. Mogliśmy zobaczyć swetry z Mikołajami, reniferami, pingwinami, choinkami czy bałwankami.

Od 2012 roku organizacja charytatywna Save the Children ogłasza co roku w grudniu Dzień Świątecznego Swetra (Save the Children's Christmas Jumper Day). W tym dniu wszyscy w Wielkiej Brytanii i poza nią są zachęcani do ubrania świątecznego swetra do pracy, szkoły czy na spotkanie z przyjaciółmi oraz złożenia darowizny na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.

• MIKOŁAJKOWY TURNIEJ MŁODEGO MISTRZA

16 grudnia odbył się w Świdnicy Mikołajkowy Turniej Młodego Mistrza. Świetna zabawa dla dzieciaczków i możliwość sprawdzenia nabytych już swoich umiejętności, a najmniejszych zawodników odwiedził Mikołaj z wypaśną paczką.

Akademia Sztuk Walki *SNAKE * wystawiła 18 zawodników. W skład drużyny weszli też 𝐁𝐮𝐣𝐨𝐤 𝐊𝐚𝐫𝐨𝐥𝐢𝐧𝐚 z naszej szkoły. I znowu Karolina spełniła oczekiwania trenera wracając do domu z medalami.

• Jarmark Świąteczny- podsumowanie

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi uczniom oraz mieszkańcom, którzy najpierw zaangażowali się w przygotowanie szkolnego JARMARKU ŚWIĄTECZNEGO, a później wzięli w nim udział hojnie płacąc za wspaniałe wypieki, cudne ozdoby i świąteczne upominki.

• Przygotowania do kiermaszu świątecznego

Kiermasz świąteczny jest wydarzeniem, które w niezwykły sposób łączy całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli i rodziców. Nie inaczej będzie podczas tegorocznego kiermaszu, na który klasa 2 wraz z wychowawcą przygotowała kolorowe pierniczki.

A oto fotorelacja!

• Zakończenie akcji "Podaruj misia".

“𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲 𝐩𝐨𝐦𝐚𝐠𝐚𝐦𝐲 𝐢𝐧𝐧𝐲𝐦, 𝐩𝐨𝐦𝐚𝐠𝐚𝐦𝐲 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞, 𝐩𝐨𝐧𝐢𝐞𝐰𝐚𝐳̇ 𝐰𝐬𝐳𝐞𝐥𝐤𝐢𝐞 𝐝𝐨𝐛𝐫𝐨, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐞 𝐝𝐚𝐣𝐞𝐦𝐲, 𝐳𝐚𝐭𝐚𝐜𝐳𝐚 𝐤𝐨ł𝐨 𝐢 𝐰𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐝𝐨 𝐧𝐚𝐬” (𝐅𝐥𝐨𝐫𝐚 𝐄𝐝𝐰𝐚𝐫𝐝𝐬)

W naszej szkole w ostatnim miesiącu było sporo dobroci

Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowali zbiórkę maskotek na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

• APETYCZNE ŚWIECZKI I SZKOŁA MAGII

W dniu 11 grudnia 2023r. uczniowie klas 0-VIII uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach przygotowanych przez wykwalifikowanych, kreatywnych edukatorów Akademia Pana Królika z Włocławka.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Podczas zajęć uczniowie stosując się do instrukcji animatorów wykonali żelowo – sojową świecę w szklanym naczyniu. Dodatkowym wyzwaniem dla dzieci był samodzielny wybór zapachu świec (spośród bardzo szerokiej gamy zapachów np. czekoladowego, pomarańczowego, gumy balonowej czy karmelowego).

• JARMARK ŚWIĄTECZNY

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Świąteczny, który odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym w godz. 13:00 – 16:00.

Już dzisiaj zarezerwujcie ten termin w swoich kalendarzach. Chcemy, aby ten jarmark był nie tylko wydarzeniem integrującym rodziców i uczniów ze szkołą, ale był też okazją do spotkania z mieszkańcami okolicznych miejscowości.

Niedziela 28.04.2024