• Pasowanie na czytelnika w szkolnej bibliotece.

"KSIĄŻKA TO MĘDZRZEC ŁAGODNY I PEŁEN SŁODYCZY, KTÓRY PUSTE ŻYCIE NAPEŁNIA ŚWIATŁEM, A PUSTE SERCA WZRUSZENIEM"

Dnia 8 lutego 2024 odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Spotkanie zaczęło się od pogadanki, w której uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz zasadami zachowania w bibliotece, odgadywali zagadki związane z biblioteką, tytułami znanych i lubianych utworów- bajek i baśni.

• Tydzień Kreatywności

Już wkrótce rusza Tydzień Kreatywności w naszej szkole, pełen fantastycznych wydarzeń i emocji! Przygotujcie się na dni pełne pomysłowości i zabawy!

Rozpoczynamy od poniedziałku, który ogłaszamy Dniem "Na Lewą Stronę"! To doskonała okazja, by wyjść poza schematy i odkryć nowe pasje na warsztatach sportowych z ekipą Pho3nix!

• Dumni z naszych uczniów!

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasza szkoła wzięła udział w czwartej edycji międzynarodowego konkursu w pisaniu na klawiaturze - Christmas Typing Challenge 4, organizowanego przez Stowarzyszenie Interinfo Polska we współpracy z Chorwackim Stowarzyszeniem Stenografów.

W dniu 16 grudnia 2023 r. odbyła się emocjonująca rywalizacja, w której udział wzięli uczestnicy z Polski i Chorwacji.

• Konkurs "Edi Pingwin"

Dnia 22 listopada 2023 roku odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego "Edi Pingwin"! To był dzień pełen wyzwań i emocji, a wszyscy uczestnicy z klas 4-8 pokazali swoje niezwykłe umiejętności!

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować Mariannie Michalskiej z kl. 5, która zdobyła 11 miejsce w rankingu ogólnopolskim. To niezwykłe osiągnięcie, które zasługuje na ogromne uznanie!

• Sukces naszej szkoły!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasza szkoła została uhonorowana tytułem "Szkoły Roku" w powiecie średzkim. To niezwykłe wyróżnienie, które jest owocem ciężkiej pracy naszych uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej.

Ale to jeszcze nie koniec! Chcemy również serdecznie pogratulować naszej nauczycielce, pani Lucynie Filończyk, która zajęła pierwsze miejsce zdobywająć tytuł "Nauczyciela Roku" w kategorii klas 4-8 (powiat średzki). Pani Lucyno, dziękujemy za pasję, poświęcenie i zaangażowanie w kształtowanie młodych umysłów.

• Dziękujemy za Wasze wsparcie dla WOŚP!

Z radością informujemy, że nasza szkolna zbiórka na rzecz WOŚP zakończyła się sukcesem!

Dzięki Waszej hojności udało nam się zebrać kwotę 1050,14 zł! Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas i zaangażowanie, aby przygotować pyszne słodycze oraz obsługiwać kawiarenkę. Wasza praca i zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięcia tego wspaniałego rezultatu.

• Podsumowanie kawiarenki na Szkolnej.

Dzięki Waszej niesamowitej hojności, udało nam się zebrać imponującą ilość darów rzeczowych! Serce rośnie, widząc, jak wielu z Was postanowiło podzielić się ciepłem i wsparciem z potrzebującymi futrzanymi przyjaciółmi. Wasze karmy, zabawki, kocyki i inne potrzebne rzeczy z pewnością sprawią, że życie zwierzaków stanie się trochę bardziej kolorowe.

• 3...2...1.. rusza drugi tydzień ferii

Rozpoczął się drugi tydzień zasłużonych ferii! Oby był pełen radości, relaksu i niezapomnianych chwil.

Życzymy Wam uczniowie nie tylko fantastycznego odpoczynku, ale także bezpiecznych przygód podczas tego wyjątkowego czasu. Pamiętajcie, że zdrowie i dobre samopoczucie są najważniejsze, więc dbajcie o siebie nawzajem i o samych siebie.

• Dzień Babci i Dziadka

Dziś chcemy uczcić wyjątkowe osoby, które pełnią w naszym życiu rolę niezastąpioną - naszych Kochanych Babć i Dziadków!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, pragniemy podziękować wszystkim naszym Babciom i Dziadkom za niekończącą się miłość, opiekę i mądrość, jaką nam ofiarowują. To dzięki Wam, nasi drodzy Dziadkowie, uczymy się szacunku, tolerancji i tradycji. Jesteście dla nas prawdziwymi skarbami rodzinnej historii!

• PODZIĘKOWANIA

Drodzy Nauczyciele i Opiekunowie,

Chcemy serdecznie Wam podziękować za poświęcony czas i nieocenioną opiekę, którą nam zapewniliście podczas wyjazdów feryjnych. Wasze zaangażowanie, troska i poświęcenie sprawiły, że ten czas był nie tylko bezpieczny, ale także pełen niezapomnianych chwil.

Dziękujemy za Waszą cierpliwość, gotowość do pomocy oraz za to, że zawsze byliście blisko, gotowi odpowiedzieć na każde pytanie czy potrzebę. Wasza obecność sprawiła, że nasze ferie były nie tylko wspaniałą przygodą, ale również okazją do nauki i rozwijania się.

Niedziela 28.04.2024