• KONCERT MUZYCZNY

W listopadzie uczniowie klas 0-8 uczestniczyli w kolejnym z serii koncertów umuzykalniających "Neptun i Smutniczka, czyli jak tuba z harfą rozmawiała" oraz "Z zakamarków orkiestry symfonicznej- harfa i tuba". Koncert zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe.

Dziękujemy!

ZIMOWISKO DLA DZIECI ROLNIKÓW

Po raz kolejny zapraszamy dzieci rolników na zimowe wyjazdy w góry. We współpracy z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej proponujemy 7-dniowe zimowiska w ośrodkach kolonijnych w Białym Dunajcu k/Zakopanego.

Całkowity koszt zimowiska to 1400,00 zł, z tego 900,00 zł wyniesie dofinansowanie Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

Dnia 16 listopada w naszej szkole odbyła się najbardziej wyczekiwana akcja ostatnich tygodni! Co mamy na myśli? Oczywiście ,,No backpack day”, czyli po prostu Dzień bez plecaka.

Zabawa polegała na tym, aby tego dnia przyjść do szkoły bez plecaków, jednocześnie przynosząc wszystkie potrzebne przybory szkolne.

• WRĘCZENIE WYPRAWEK CZYTELNICZYCH w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

​​​​​W dniu 16 listopada zostały uroczyście wręczone „Wyprawki Czytelnicze” naszym uczniom oddziału przedszkolnego przez panią Bożenę Hucał z Biblioteki Publicznej w Ujeździe Górnym.

Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa, pragnie zachęcić najmłodszych uczniów do częstego sięgania po książeczki i regularnego czytania. Aby zrealizować ten istotny cel, Instytut Książki podarował każdemu 6-latkowi specjalną „Wyprawkę Czytelniczą”.

• WRĘCZENIE LAPTOPÓW CZWARTOKLASISTOM

W dniu 13 listopada 2023r. Sześcioro uczniów klasy IV otrzymało na własność bezpłatny laptop w ramach programu „Laptop dla ucznia”.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Każdy uczeń w Polsce, poczynając od IV klasy szkoły podstawowej, otrzymuje do dyspozycji laptopa, który będzie mu służył na kolejnych szczeblach edukacji.

• Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

W tym roku wyjątkowo uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości 11 Listopada. W związku ze 105-leciem odzyskania niepodległości klasy II i III przygotowały apel pt. „Biały Orzeł wzbić się nie może".

Fabuła przedstawienia została osnuta wokół historii pewnej wiejskiej rodziny o silnych tradycjach patriotycznych. Widzowie przenieśli się do czasów I Wojny Światowe. Na front wyruszają członkowie rodziny: ojciec i najstarszy syn. Rodzina ukrywa w swoim domu poetę-byłego powstańca, który często odwołuje się do literatury i poezji okresu zaborów i w ten sposób podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Historię i tradycje rodzinne podtrzymują najstarsi członkowie rodziny: dziadek i babcia. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.

• "Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości".

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie z klas 2-3 wzięli udział w konkursie "Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości".

Uczniowie wspólnie zaśpiewali hymn, a nagranie zostało przesłane do Ministerstwa Sprawiedliwości. Konkurs ma na celu propagowanie patriotyzmu i szacunku dla symboli narodowych wśród dzieci oraz pielęgnowanie tradycji narodowych.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.6 listopada również nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. W zwykłej sali pojawiły się fantastyczne postacie, można było spotkać, m.in. księżniczkę, wróżkę, Czerwonego Kapturka i wiele innych bajkowych bohaterów.

Piątek 10.05.2024