• POPRZEZ ZABAWĘ NAUKA BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W ramach działań profilaktycznych policjanci Posterunku Policji w Udaninie st. post. Marta Łasicka i st. sierż. Marcin Krowicki odwiedzili najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Na początku spotkania funkcjonariusze omówili czym zajmuje się policjant oraz jakie są jego główne zadania. Przedstawiono i omówiono znaki drogowe, sygnalizację świetlną oraz przepisy, które dotyczą niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzieci również chętnie wzięły udział w dwóch ćwiczeniach.

• GÓRA GROSZA

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, organizowanej w szkołach, uczelniach i przedszkolach w całej Polsce.

Zbiórka monet będzie prowadzona w każdy poniedziałek na 2 godz. lekcyjnej.

Celem jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

• XXVI DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

W dniu 22 września klasy VI-VIII odbyły swoją pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Uczniowie w raz z wychowawczyniami wybrali się na XXVI Dolnośląski Festiwal nauki 2023 na Politechnikę Wrocławską.

• UMIEM PŁYWAĆ po raz kolejny

Uczniowie klas I-III naszej szkoły biorą udział w 𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠𝗜𝗘 𝗣𝗢𝗪𝗦𝗭𝗘𝗖𝗛𝗡𝗘𝗝 𝗡𝗔𝗨𝗞𝗜 𝗣Ł𝗬𝗪𝗔𝗡𝗜𝗔 „𝗨𝗠𝗜𝗘𝗠 𝗣Ł𝗬𝗪𝗔𝗖́” 𝟮𝟬𝟮𝟯, który jest dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz samorządu Gmina Udanin.

Nauka pływania odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia odbywają się w czwartki (po 2 godziny) na Basen Żarów pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

• Warsztaty z Joszko Brodą "Poczuj- od dźwięku do emocji"

20 września naszą szkołę odwiedził Joszko Broda, znany multiinstrumentalista, kompozytor i muzyk ludowy.

Joszko Broda przeprowadził połączone warsztaty artystyczne z uczniami kl. 0-I i II-V. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu "Poczuj- od dźwięku do emocji". Warsztaty miały na celu rozwinąć zdolności i umiejętności oraz poszerzyć wiedzę z zakresu edukacji artystycznej. Szczególny akcent został położony na werbalizację emocji i uczuć, rozpoznawanie etnicznych instrumentów muzycznych i odkrywanie potencjału tkwiącego we wzmacnianiu własnej tożsamości kulturowej.

• Poczuj- od dźwięku do emocji

Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu pt.: "Poczuj- od dźwięku do emocji". Słowo "Poczuj" w języku górali śląskich oznacza "posłuchaj" - głównym założeniem projektu jest połączenie rozwoju osobistego z aktywnym uczestnictwem w kulturze.

Odbiorcami działań są przede wszystkim dzieci i młodzież, którzy w aktywny i twórczy sposób wezmą udział w programie artystycznym (koncerty i warsztaty Joszka Brody), gdzie rozwiną zdolności i umiejętności oraz poszerzą wiedzę z zakresu edukacji artystycznej zawartej w podstawie programowej, w szczególności poprzez łączenie muzyki z innymi obszarami wiedzy, zwłaszcza werbalizację emocji i uczuć, rozpoznawanie etnicznych instrumentów muzycznych i odkrywanie potencjału tkwiącego we wzmacnianiu własnej tożsamości kulturowej.

• 30 Akcja Sprzątanie Świata 2023 Polska

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów, uwrażliwienie na zaśmiecanie naszego najbliższego otoczenia oraz kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI". Koordynatorem Akcji Sprzątania świata – Polska była Fundacja Nasza Ziemia.

• 30 AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2023

W dniu 18 września b.r. odbędzie się 30 akcja „Sprzątania Świata - Polska 2023”. W tym roku odbywa się ona pod hasłem "SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI".​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Celem tegorocznej edycji „Sprzątanie świata - Polska 2023”, jest ukazanie wyjątkowości akcji, która łączy ponad pokoleniami i podziałami. Od 30 lat angażują się w nią szkoły z całego kraju, grupy sąsiedzkie, rodziny, a także całe miasta, gminy i powiaty. Dzięki wspólnym aktywnościom sprzątają lasy, parki i łąki z setek tysięcy kilogramów śmieci.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

• Nasza młodzież na Festiwalu Młodych - LIGHT FOR LIFE

Tegoroczny festiwal młodych Light For Life Festiwal odbył się w sobotę 16 września, przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach.

W tym roku organizatorzy postawili wszystko na jedną kartę. "Kocham" to słowo, które każdy z nas chciałby słyszeć i to bardzo często. Niestety w dzisiejszym świecie to słowo straciło chyba sens. Jednak nie możemy pozwolić na to, żeby zapomnieć o tym, czym jest miłość i co znaczy kochać.

Poniedziałek 20.05.2024