• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

International Dot Day- Dzień Kropki jest dniem kreatywności dzięki dziełu Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot” czyli „Kropka”, w której to główna bohaterka dzięki kropce i swojej nauczycielce plastyki odkrywa w sobie niezwykły talent i wiarę w siebie.

Wszyscy byliśmy w KROPKI!!! Nie tylko na ubraniach, ale też na buziach, rękach, butach kropek nie brakowało w naszych plastycznych pracach... wyobraźnia pomogła stworzyć prawdziwe kropkowe dzieła.

• DZIEŃ KROPKI

15 września (piątek) będziemy obchodzić International Dot Day, czyli 𝐌𝐢𝐞̨𝐝𝐳𝐲𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐲 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝐊𝐫𝐨𝐩𝐤𝐢.

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia organizowane są zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć talenty i poznać ich mocne strony.

Zachęcamy, aby tego dnia dzieci przyszły do szkoły "ubrane" w kropeczki.

• NARODOWE CZYTANIE

​​​​​​W słoneczny piątek, 8 września 2023 r. w uroczym, pełnym zieleni zakątku przed szkołą uczniowie oraz nauczyciele czytali „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.​​​​​​

Akcja Narodowe Czytanie kontynuowana jest od 2012 roku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą jest najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Jest to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

• Taekwon-do i Kick Boxing

Sztuki walki dla dzieci są wyjątkową formą aktywności fizycznej. Poza aspektami fizycznymi, występują także aspekty psychiczne oraz psychologiczne, które uczą dzieci koncentracji, pracy w zespole, szacunku dla innych, zwiększają pewność siebie, uczą radzenia sobie z nowymi wyzwaniami.

Poprzez zabawę, Taekwondo i Kickboxing rozwijają u dzieci takie cechy motoryczne jak: szybkość, gibkość, siła, koordynacja, kondycja. Pozytywnie wpływają na prawidłowy rozwój postawy ciała u najmłodszych. Wbrew panującym opinią, sporty walki takie jak Taekwondo czy Kickboxing to bardzo bezpieczne dyscypliny sportu.

• ROK SZKOLNY 2023/2024 ROZPOCZĘTY!

Po wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Podczas inauguracji roku szkolnego Pani Dyrektor Dorota Byra powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości. Szczególne słowa skierowała do najmłodszych rozpoczynających naukę, a także do uczniów klas ósmych, przed którymi ostatni rok w murach naszej szkoły. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Życzenia do dzieci i młodzieży skierował również Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk.

• UCZNIOWIE! SZKOŁA CZEKA….

Podczas wakacji w naszej szkole trwały intensywne przygotowania do przyjęcia uczniów w Nowym Roku Szkolnym.

• Pracownicy niepedagogiczni odmalowali ściany korytarzy szkolnych i w sali nr 16.
            • Hol główny został upiększony fototapetą ufundowaną przez Qair Polska - Qair Group
            • W sali 15 zamontowano no

Poniedziałek 20.05.2024