• PSIA LEKCJA

          • Dogoterapia – od dawna wiadomo, że zwierzęta mają pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Dowiedziono, że samo przebywanie z nimi wpływa pozytywnie na naszą psychikę i układ odpornościowy. Kontakt ze zwierzęciem działa motywująco, dyscyplinująco i uspokajająco. Dzieci nie tylko uczą się kontaktować ze zwierzęciem, ale przełamują lęki, nabierają pewności siebie, stają się bardziej otwarte. Pies staje się przyjacielem dziecka, zdolnym do wywołania spontanicznego uśmiechu.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Obecność psa na zajęciach stanowi doskonałą motywację do podejmowania działań, daje dużo radości i poczucia bezpieczeństwa. Dlaczego? Ponieważ pies akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy, nie ocenia i nie osądza, kocha nas za to, że jesteśmy  bez względu na nasze sukcesy i porażki.

            Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy psy Figę i Kiwi oraz panią Agatę, która poprowadziła zajęcia dla uczniów klasy 0-3 połączone z pogadanką edukacyjną na temat bezpiecznego kontaktu z psem oraz ćwiczeniami aktywizującymi.

            Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem, nauczyli się rozpoznawać mowę ciała psa i odpowiednio na nią reagować, ćwiczyli, jak w razie ataku psa przyjąć bezpieczną pozycję, tak zwaną „pozycję żółwika”. Były pokazy umiejętności Figi i zabawy dla uczniów. Dzieci mogły również nakarmić psa w bezpieczny sposób, przywitać się z nim i delikatnie pogłaskać. Oczywiście na pamiątkę były wspólne fotki z Figą i Kiwi.

            Dziękujemy pani Agacie Pasiewicz za profesjonalne przeprowadzenie zajęć. 

            Wizyta psów w szkole wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psami mogli uczestniczyć. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.  

          • OSTATNI KONCERT Z CYKLU "W KRAINIE PANI MUZYKI"

          • Podziękowanie dla naszej placówki za udział w koncertach edukacyjnych z cyklu W KRAINIE PANI MUZYKI Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz" w sezonie artystycznym 2022/2023. 

            W środę, dnia 17.05.2023r.  odbyły się w naszej szkole ostatni koncerty Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” z Zielonej Góry. Tym razem było to spotkanie z muzyką celtycką zaliczaną do muzyki folkowej, która wywodzi się z tradycji muzycznej narodów zamieszkujących głównie tereny dzisiejszej Irlandii, Walii, Szkocji, Anglii, Bretanii.

            Najmłodsi wychowankowie naszej placówki – dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wysłuchali pięknej baśni pt. „Muzyczna opowieść – O rycerzu i królowej Elfów” bogato ilustrowanej muzyką dawną oraz tańcem. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w koncercie pt. „Muzyka z czasów Robin Hooda w folkowej odsłonie”.

             

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • 11 maja 2023 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

            Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

            Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani Dyrektor dokonał pasowania każdego z uczniów.

            Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki.

            Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

          • Konkurs plastyczny dla dzieci "Małe Radości"

          • W imieniu organizatorów zapraszamy młodych mieszkańców Powiatu Średzkiego do udziału w konkursie plastycznym "Małe radości". To doskonała okazja do pokazania swojej kreatywności i wyobraźni!

            Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z Powiatu Średzkiego i jest organizowany w związku ze zbliżającym się Powiatowym Dniem Dziecka. Konkursowe prace wraz z niezbędnymi załącznikami należy dostarczyć do starostwa (biuro podawcze lub pokój 308) w godzinach jego pracy.  

            Ważne daty:

            • składanie prac: do 26 maja
            • ogłoszenie wyników: 30 maj
            • wręczenie nagród laureatom: 1 czerwca godz. 15.00 - Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej

            Na autorów najciekawszych prac czekają fantastyczne nagrody, ufundowane m.in. przez Polenergię S.A. Zachęcamy Dzieci i Rodziców do udziału w zabawie. To doskonała okazja, aby razem spędzić czas, rozwijając zdolności plastyczne i odkrywając radość tworzenia. 

            Konkursowe prace będzie można obejrzeć na specjalnie zorganizowanej wystawie w PCeKA.

            Szczegóły:

            https://powiat-sredzki.pl/.../Namaluj__co_cie_cieszy_i.../k/

          • Zrób zdjęcie przyjaźni – konkurs Rzecznika Praw Dziecka

          • Rzecznik Praw Dziecka zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Zrób zdjęcie przyjaźni”. Zgłoszenie udziału w konkursie można wysłać tylko do 26 maja 2023 r. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Sprawdź szczegóły.

            Konkurs „Zrób zdjęcie przyjaźni” – najważniejsze zasady

            Konkurs skierowany jest do dzieci w Polsce, zgłoszenia dokonuje autor pracy wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym. Jeżeli autor pracy jest pełnoletni, zgłoszenia dokonuje samodzielnie. Organizatorzy ustalili trzy kategorie wiekowe:

            • kategoria I obejmuje dzieci przedszkolne i dzieci klas I-IV szkół podstawowych,
            • kategoria II to klasy V-VIII szkół podstawowych,
            • kategoria III przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

            Prace będą oceniane osobno dla każdej kategorii.

            Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedno zdjęcie.

            Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail: konkurs@brpd.gov.pl, muszą one zawierać:

            • w tytule maila: imię i nazwisko, numer kategorii wiekowej oraz dopisek Konkurs foto z okazji Dnia Dziecka 2023;
            • wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego lub pełnoletniego uczestnika Formularz Konkursowy wraz z oświadczeniem (pozwalającym na użycie ww. materiałów przez Organizatora Konkursu, czyli Biuro Rzecznika Praw Dziecka do promocji konkursu na stronie brpd.gov.pl, w mediach społecznościowych oraz innych mediach współpracujących z BRPD, a także zezwalającym na zgłoszenie pracy do konkursu, na użycie danych autora pracy – imienia, nazwiska, wieku oraz szkoły, do której uczęszcza oraz pracy w opisany powyżej sposób), który stanowi załącznik numer 1 do Ogłoszenia Konkursu;
            • załącznik w postaci zdjęcia (uwaga, plik JPG lub PNG w nazwie powinien być oznaczony tytułem zdjęcia oraz imieniem i nazwiskiem autorki/a).

            Fotografia może być wykonana aparatem, tabletem lub smartfonem, można wysłać tylko 1 sztukę, a przesłany plik może mieć nie więcej niż 10 MB. Dopuszczone formaty pliku to JPG oraz PNG. Plik musi być oryginalny. Organizatorzy dopuszczają jednak niewielkie przeróbki cyfrowe polegające na korekcie kolorystyki, kontrastu czy ostrości, a także drobnym retuszu.

            Jeśli fotografia przedstawia twarz kogoś innego, konieczne jest uzyskanie jego zgody. Jeżeli osoba widoczna na fotografii jest niepełnoletnia, trzeba uzyskać zgodę jej rodzica lub opiekuna prawnego.

            Pobierz niezbędne dokumenty:

            Rozstrzygnięcie konkursu 10 czerwca 2023 r.

            Spośród nadesłanych zgłoszeń 3-osobowa komisja konkursowa powołana przez Rzecznika Praw Dziecka wybierze po maksymalnie 20 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej. Te prace zostaną poddane szczegółowej ocenie, w celu wybrania jednego zwycięzcy oraz dwójki laureatów w każdej kategorii wiekowej. Komisja może przyznać także wyróżnienia.

            Werdykt zostanie ogłoszony do 10 czerwca 2023 r.

            Zwycięzcy otrzymają zestawy nagród rzeczowych ufundowane przez Rzecznika Praw Dziecka. Zestawy będą obejmowały: tablet, bezprzewodowe słuchawki, zestaw do badmintona, ręcznik sportowy, piłkę, koszulkę sportową, czapkę z daszkiem.

            Laureaci, czyli autorzy dwóch pozostałych najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej, otrzymają zestawy nagród na które złożą się”: bezprzewodowy głośnik, bezprzewodowe słuchawki, ręcznik sportowy, zestaw do gry w badmintona, piłkę, koszulkę sportową.

            Autorzy prac wybranych jako wyróżnione otrzymają zestawy nagród rzeczowych wyróżnionego: ręcznik sportowy, piłkę, koszulkę sportową, kubek, notatnik.

            Źródło: strona internetowa Rzecznika Praw Dziecka

          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

          • SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!

            REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

            RECYTATORSKIEGO POEZJI DZIECIĘCEJ 

             

            ORGANIZATORZY:

            Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

            TERMIN I MIEJSCE KONKURSU:

            Konkurs odbędzie się w Szkole Podstawowej w Ujeździe Górnym dnia 30.05.2003r.

            ADRESAT:

            Konkurs jest skierowany do dzieci z klas 0-3 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła

            w Ujeździe Górnym.

            CELE KONKURSU:

            • · Popularyzacja poezji dziecięcej;
            • · Rozwijanie zdolności recytatorskich;
            • · Zainteresowanie dzieci poezją;
            • · Zachęcanie do występów na scenie;
            • · Prezentacja umiejętności dzieci;
            • · Wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

            ZASADY UCZESTNICTWA:

            • Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z kl. 0-3.
            • Każde klasa/oddział może wytypować trzech kandydatów.
            • Konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poezji dziecięcej wybranego autora.

            KRYTERIA KONKURSU:

            Członkowie komisji dokonają oceny wg. następujących kryteriów:

            • · dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie;
            • · interpretacja tekstu;
            • · kultura słowa;
            • · ogólny wyraz artystyczny( gest sceniczny, element ruchu, strój)

            NAGRODY:

            Dla laureatów I, II i III miejsc z każdej kategorii wiekowej organizator zapewnia nagrody rzeczowe i dyplom. Pozostałym uczestnikom zostaną wręczone dyplomy- podziękowania za udział w konkursie.

             

            OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA PRZEBIEG KONKURSU:

            • p. Beata Chomąt- bibliotekarka
            • wychowawcy kl. 0-3

            Biorąc udział w konkursie uczestnicy akceptują niniejszy regulamin i wyrażają zgodę  na umieszczenie prezentacji i wyników konkursu na stronie szkolnej i mediach społecznościowych.

            Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej: www.spjp2ug.edupage.org

          • POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY 2023

          • W tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego w Ciechowie, uczeń naszej szkoły Szymon Dobrzycki (ucz. kl. III) zajął trzecie miejsce w kategorii klas I-III. Gratulujemy i jesteśmy dumni z Jego sukcesu.

            Na słowa uznania zapracowała również Maja Jagła i Lena Banach uczennice kl. I i II, które w tym konkursie startowały po raz pierwszy. Gratulujemy walki i udziału w konkursie.

          • Dzień Bibliotekarza i Biblioteki

          • 8 maja bibliotekarze obchodzili swoje święto - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Praca bibliotekarza to nie tylko, jak myślą niektórzy, przesiadywanie między zakurzonymi książkami, to także misja, której celem jest docieranie do jak największej liczby miłośników książek, a także zachęcanie do czytania i sięgania po piękną literaturę.

            Z tej okazji nasza delegacja kl. 0-3 złożyła dziś Paniom Bibliotekarkom z Biblioteki Publicznej w Udaninie Filia w Ujeździe Górnym i p. Beacie Chomąt- szkolnej bibliotekarce życzenia i wręczyła kwiaty. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami i zapoznać się z biblioteką. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądali i komentowali. Panie bibliotekarki opowiadały o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.

            Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Dziękujemy za słodki i zdrowy poczęstunek.

             

             

             

          • Święto Konstytucji Trzeciego Maja

          • W coroczny kalendarz wydarzeń w naszej szkole wpisana jest uroczystość z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

            Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasa IV przygotowała montaż słowno-muzyczny.

            Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

          • Wizyta w Straży Pożarnej

          • W dniach 4 i 5 maja uczniowie z kl. 0-5 wybrali się z wizytą do strażaków OSP w Ujeździe Górnym, OSP Ujeździe Dolnym i PSP w Środzie Śląskiej. Strażacy bardzo serdecznie przywitali uczniów w swoich jednostkach. Opowiedzieli o trudach służby i pracy, a także o satysfakcji jaką daje im pomoc niesiona poszkodowanym. Pokazali wyposażenie wozów strażackich. Zaprezentowali działanie niektórych sprzętów, oraz umundurowanie galowe i bojowe. Dzieci mogły zasiąść w samochodzie strażackim i choć przez chwilę być strażakiem.

            Wizyta u strażaków odbyła się w dniu ich święta- Dzień Strażaka. Uczniowie przygotowali laurkę z życzeniami, plakat opowiadający o pracy strażaków. Najmłodsi z gr. 0 zaśpiewali piosenkę pt. "Kiedy będę duży zostanę strażakiem". Na koniec spotkania strażacy z OSP z Ujazdu Górnego i OSP z Ujazdu Dolnego obdarowali dzieci słodkościami i praktycznymi gadżetami.

            Życzymy strażakom zawodowym i ochotnikom szczęśliwych i bezpiecznych wyjazdów na akcje.

          • Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty- Omnibus 2023 za nami!!!

          • ✅Uczniowie klasy III w dniach 25-28 kwietnia pisali sprawdzian trzecioklasisty. Rozwiązywali test z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz przyrody.
            ✅Sprawdzian trzecioklasisty ma dostarczać nauczycielom informację o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

            ✅Wyniki egzaminu pozwolą poznać kompetencje uczniów po trzech latach edukacji wczesnoszkolnej i przygotować ich do dalszego etapu nauki. 

            ✅Był to dla trzecioklasistów pierwszy poważny sprawdzian. Życzymy więc naszym wychowankom jak najlepszych wyników!👍
          • Konkurs „KL Gross-Rosen (1940-1945) ocalić od zapomnienia”

          • 26 kwietnia 2023 roku w muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy odbył się konkurs „KL Gross-Rosen (1940-1945) ocalić od zapomnienia”.

            Głównym organizatorem całego konkursu był ks. Marek Babuśka- Wizytator Katechetyczny Dekanatu Strzegomskiego wraz z nim współorganizowało to wydarzenie Muzeum Gross-Rosen oraz Zespół Katechetów Dekanatu Strzegomskiego. 

            W konkursie tym naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice:

            • Daria Brzezicka (kategoria plastyczna)
            • Oliwia Płaziuk (kategoria multimedialna)
            • Aleksandra Mielczarek (kategoria multimedialna)

            Daria w kategorii plastycznej otrzymała wyróżnienie. Przygotowała piękną pracę związaną z głównym tematem konkursu. 

            Serdecznie gratulujemy.

          • RAPORT BADAŃ "MŁODE GŁOWY".

          • Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie związane z realizacją badań naukowych pt. „MŁODE GŁOWY. OTWARCIE O ZDROWIU PSYCHICZNYM”. Udało się przeprowadzić największe badania w Polsce poświęcone kondycji zdrowia psychicznego uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

            RAPORT MLODE-GLOWY.-Otwarcie-o-zdrowiu-psychicznym-_raport-graficzny_.pdf

             

            1.     Publikujemy ogólnopolski raport z badania MŁODE GŁOWY dotyczącego zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród dzieci oraz młodzieży w wieku 10-19 lat. To pierwsze tego typu badanie na taką skalę w Polsce. Wzięło w nim udział ponad 180 tysięcy uczniów z całego kraju.

            2.     Równolegle rusza też ogólnopolska kampania edukacyjna „Otwarcie o zdrowiu psychicznym” Fundacji UNAWEZA oraz strona www.mlodeglowy.pl, na której znajdą się materiały dotyczące zdrowia psychicznego i pierwszej pomocy psychologicznej.

            3.     Jakie są główne wyniki badań? Młodzi czują się osamotnieni, co drugi uczeń w Polsce wieku 10-19 lat ma skrajnie niską samoocenę i bardzo złe zdanie o sobie. Ponad 80% ankietowanych w kłopotliwej sytuacji nie potrafi znaleźć rozwiązania i nie radzi sobie ze stresem dnia codziennego. Co trzecie dziecko nie ma chęci do życia, a 8,8% dzieci w Polsce deklaruje, że podjęło próbę samobójczą. 

            4.     Nasze działania mają zwrócić uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazać związane z tym wyzwania i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc. W ramach raportu opublikowano 40 rekomendacji, dzięki którym będzie można poprawić ich jakość życia psychicznego dzieci i młodzieży.

            5.     Na podstawie opracowanych wyników powstaje kompleksowa oferta edukacyjna z konkretnymi narzędziami dla dzieci i rodziców oraz nauczycieli, w tym:

            ·       Ogólnodostępny program profilaktyczny z praktycznymi materiałami dla uczniów, nauczycieli i rodziców, który będzie dostępny już w nadchodzącym roku szkolnym;

            ·        „Złoty standard" pomocy psychologicznej dla wszystkich szkół w kraju — czyli konkretne rozwiązania służące ochronie zdrowia psychicznego uczniów;

            ·       Opracowane przez ekspertów rekomendacje, pakiety wsparcia dla nauczycieli, rodziców oraz dzieci.

          • DZIEŃ ZIEMI

          • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 21 kwietnia.

            Z okazji Dnia Ziemi w gr. 0 oglądaliśmy film pt. "Przyjacielem Ziemi jestem Ja". Później była pogadanka o tym jak możemy dbać o naszą planetę. Dzieci poznały co to jest recykling, ćwiczyły praktycznie segregowanie śmieci według rymowanki: "Niebieski jest na papier, zielony zbiera szkło, żółty kocha metal i plastik, a brązowy bio". Rysowały także portret Ziemi.

          • SPOŁECZNE SADZENIE LASU 2023

          • Dnia 21.04.2023 r. z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi odbyła się zainicjowana przez Wójta Gminy Udanin Wojciecha Płaziuka akcja sadzenia drzew na terenie lasu leżącego między Pichorowicami, a Pielaszkowicami. Przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki bardzo dobrej współpracy z Nadleśnictwem Miękinia.

            W akcji wzięło udział ok. 100 mieszkańców gminy w tym: Wójt Gminy Udanin, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Udanin Grzegorz Okła, radni RG Udanin, Przedstawicielki Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Nadzór Wodny w Środzie Śląskiej, Panie Dyrektor Joanna Dumicz i Dorota Byra oraz Pani Wicedyrektor Małgorzata Rachwalska, uczniowie szkół razem z opiekunami, druhowie OSP KSRG Udanin, OSP KSRG Pichorowice oraz pracownicy Urzędu Gminy, a także chętni mieszkańcy.

            W miejsce wyciętych chorych jesionów na terenie ok. 1 ha zostało posadzonych ok. 6 tys. sadzonek drzew liściastych: dębów, lip, wiązów, olch, jaworów oraz drzew owocowych. Nadleśniczy Nadleśnictwa Miękinia Tomasz Międzyrzecki opowiedział zebranym na temat powodu wycinki wcześniej rosnących drzew, które zostały zaatakowane owadami pasożytniczymi, grzybami i grzybami opieńkami – grzybami pasożytniczymi. Jesiony od co najmniej 15 lat zaczęły zamierać w całej Polsce, więc ten problem nie dotyczy tylko lasu nt. Gminy Udanin.

            Po ciężkiej pracy dla uczestników przewidziano imienne Certyfikaty oraz zostali zaproszeni na poczęstunek, w ciszy lasu i pięknym słońcu.

             

            Autor tekstu: Gmina Udanin

            Pełna relacja: LAS PAMIĘCI JANA PAWŁA II

          • XV GMINNY FESTWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNO- RELIGIJNEJ

          • Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Udanin do prezentacji talentów wokalnych podczas jubileuszowej 𝗫𝗩 𝗲𝗱𝘆𝗰𝗷𝗶 𝗚𝗺𝗶𝗻𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘄𝗮𝗹𝘂 𝗣𝗶𝗼𝘀𝗲𝗻𝗸𝗶 𝗣𝗮𝘁𝗿𝗶𝗼𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗼 - 𝗥𝗲𝗹𝗶𝗴𝗶𝗷𝗻𝗲𝗷.

             

            Z okazji jubileuszu wracamy do przesłuchań stacjonarnych, które zaplanowano na 𝟯𝟬 𝗺𝗮𝗷𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯 𝗼 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟵.𝟬𝟬 w Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie.

            Do festiwalu mogą się zgłaszać soliści, duety oraz zespoły muzyczne, przy czym na etapie wyłaniania laureatów nie ma podziału miejsc na występy indywidualne, duety czy zespoły.

            Zgłoszenia do festiwalu wypełnione i podpisane przez rodzica /opiekuna prawnego zgodnie z załączonym do regulaminu wzorem (załącznik nr 1) 𝗱𝗼 𝗱𝗻𝗶𝗮 𝟭𝟵.𝟬𝟱.𝟮𝟬𝟮𝟯 𝗿. przyjmuje koordynator szkolny festiwalu 𝗩𝗶𝗼𝗹𝗲𝘁𝘁𝗮 𝗟𝗲𝗻́𝘀𝗸𝗮 – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie.

            Uczestników festiwalu oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez organizatora. Na chwilę obecną wiemy, że wśród członków komisji zasiądzie m.in. Iwona Kuśnierz instruktor wokalny, właścicielka Akademia Rozwoju Talentów ze Świdnicy, Marcin Malinowski Koncertowo właściciel studia muzycznego Studio Muzyczne Sukces oraz inni - kto?? Dowiedzie się wkrótce .

            Szczegółowe informacje na temat warunków udziału w festiwalu wraz z wzorem karty udziału znajdą Państwo na stronie internetowej www.udanin.pl

            link: https://www.udanin.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=2... oraz na profilu społecznościowym Festiwal Piosenki Patriotyczno - Religijnej

            ZAPRASZAMY DO PODZIELENIA SIĘ TALENTEM

            Autor tekstu: Gmina Udanin

          • WYNIKI GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

          • W dniu 19 kwietnia br. odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrzowie matematyki" organizowany przez Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie pod patronatem Wójta Gminy Udanin Wojciecha Płaziuka. Organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki Panie Agnieszka Andrzejewska i Małgorzata Micuła, które wraz z Panią Agnieszką Suchoń-Muzyką oceniały prace.

            Konkurs poprzedzały eliminacje szkolne, w wyniku których wyłoniono 19 uczniów walczących o tytuł "Mistrza matematyki" oraz kwalifikacje do etapu powiatowego.

            Na podsumowaniu wyników i przekazaniu nagród oraz dyplomów obecny był Sekretarz Gminy Andrzej Bielski. Dla zwycięzców etapu szkolnego przekazał upominki i dyplomy.

             

            SP UJAZD GÓRNY

            Kategoria Kl. IV

            I MIEJSCE Szymon Zieliński

            II MIEJSCE Anna Czupak

            Kategoria Kl. V

            I MIEJSCE Wojciech Piotrowski

            II MIEJSCE Karolina Bujok

            Kategoria Kl. VI

            I MIEJSCE Aleksandra Nowak

            Kategoria Kl. VII

            I MIEJSCE Mateusz Marcinkowski

            II MIEJSCE Maciej Piotrowski

            Kategoria Kl. VIII

            I MIEJSCE Oliwia Płaziuk

            II MIEJSCE Amelia Domin

             

            Wyłoniono również Gminnych Mistrzów Matematyki, którzy otrzymali nie tylko Dyplom, ale również puchar oraz bon upominkowy. Uczniowie, którzy sprawdzą swoje siły podczas etapu powiatowego:

            MISTRZ MATEMATYKI w kategorii Kl. IV Szymon Zieliński SP Ujazd Górny

            MISTRZ MATEMATYKI w kategorii Kl. V – Hanna Pichowicz SP Udanin

            MISTRZ MATEMATYKI w kategorii Kl. VI – Aleksandra Nowak SP Ujazd Górny

            MISTRZ MATEMATYKI w kategorii Kl. VII – Adam Morawski SP Udanin

            MISTRZ MATEMATYKI w kategorii Kl. VIII – Szymon Pszczoła SP Udanin

             

            Nagrody dla wszystkich uczniów zostały ufundowane z budżetu Gmina Udanin.

             

            Autor: Gmina Udanin

          • REKORD Pho3nix Kids Poland

          • 21 kwietnia (piątek) będziemy bili REKORD Pho3nix Kids Poland w ilości osób jednocześnie skaczących "pajacyki". Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z nauczycielami na wspólne "pajacykowanie".🙃