• Zaproszenie uczniów do Programu Stypendialnego Horyzonty

          • W związku z rekrutacją do 13-tej edycji do Programu Stypendialnego Horyzonty zapraszamy zdolnych ósmoklasistów z naszej szkoły, którzy potrzebują źródeł finansowania dalszej edukacji i poszukują nowych możliwości rozwoju.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Regulamin Programu Stypendialnego Horyzonty jest zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – wyciąg najważniejszych informacji z regulaminu w załączeniu wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji i samego stypendium.

             

            Zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów kończących w tym roku szkołę podstawową, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w roku 2022 w ich rodzinach nie przekraczał 1700 złotych netto na osobę.

            Pierwszy etap rekrutacji trwa do 31 marca 2023 r. W tym czasie kandydat wraz z rodzicem/ opiekunem prawnym musi wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.efc.edu.pl.

             

             

             

            W poszukiwaniu swojej drogi ze stypendium Horyzonty

            Stypendium na naukę we Wrocławiu

             

            Wiele dróg, jedno stypendium. Pod takim hasłem trwa rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty, który już od 13 lat wspiera uczniów i uczennice szkół średnich w rozwoju naukowym, realizowaniu pasji oraz odpowiedzialnym i szczęśliwym wkraczaniu w dorosłe życie. Zgłaszać mogą się ósmoklasiści, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), a chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Uczniom z naszego województwa proponujemy naukę w dwóch szkołach – w VIII Liceum Ogólnokształcącym i w Technikum Nr 10 we Wrocławiu.

             

            Co w ramach stypendium?

             

            Stypendyści i stypendystki Horyzontów uczą się w liceach lub technikach w jednym z 12 dużych miast w całej Polsce. Mogą liczyć m.in. na: pokrycie kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, biletów komunikacji miejskiej,  naukę języków obcych i certyfikaty językowe, które finansują organizatorzy programu, wsparcie finansowe w realizowaniu pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji metodą tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju, udział w obozach letnich i zimowych oraz w warsztatach.

             

            Jednak w Horyzontach przede wszystkim chodzi o kompetencje społeczne. Uczestnicy programu budują swoją tożsamość w zetknięciu z różnorodnością świata. Uczą się bycia empatycznymi i aktywnymi obywatelami i obywatelkami. To również zobowiązanie ze strony młodzieży do działania na rzecz innych. Możliwości są różne, od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom.

             

             

            Dla mnie największą wartością Horyzontów jest społeczność, dzięki której można poczuć się pewnie – w działaniach naukowych, ale też społecznych, artystycznych, sportowych. Codziennie pomagamy sobie w gronie kolegów, koordynatorów czy osób, które spotykamy na wakacjach i feriach.

            Igor, stypendysta Horyzontów

             

            Nad stypendystami i stypendystkami czuwa kompetentny zespół koordynatorów i koordynatorek z wiedzą pedagogiczną i psychologiczną, który towarzyszy im na co dzień. Podopieczni Fundacji są traktowani poważnie i po partnersku. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami, mają do dyspozycji profesjonalną pomoc psychologiczną. Stypendyści uczą się współpracować ze sobą, ale też wzmacniają poczucie własnej wartości i samodzielność.

             

            Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na www.efc.edu.pl/programy/horyzonty.

            Zapraszamy  to szansa na nową drogę dla młodzieży z całej Polski.

             

             

            Kontakt:

            Agnieszka Markowska, koordynatorka regionalna

            województwa dolnośląskiego i opolskiego

            amarkowska@efc.edu.pl

            tel. 696 650 067

          • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

          • W dniach 20-21 marca odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów klas 0-VIII.

            W tych dniach uczniowie wraz z wychowawcami/ nauczycielami przejdą na rekolekcje: poniedziałek na godz. 8.30, wtorek na godz. 10:00 (godz. 9.30 spowiedź). Uczniowie, którzy nie uczęszczają na zajęcia z religii/nie uczestniczą w rekolekcjach zostają pod opieką nauczyciela w szkole. 

            Rekolekcje odbędą się w kościele Parafia pw. św. Marcina w Ujeździe Górnym.

            Zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem lekcji.

          • 𝗟𝗲𝗸𝗰𝗷𝗮 𝗼𝗻𝗹𝗶𝗻𝗲 𝘄 𝗿𝗮𝗺𝗮𝗰𝗵 𝗗𝗕𝗜 𝟮𝟬𝟮𝟯

          • Nasza szkoła przyłączyła się do wspólnych obchodów z DBI które przygotowało bogaty program pozwalający uczniom na aktywne uczestnictwo. Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

            Uczniowie klasy III wzięli w piątek udział w lekcji on-line Mam tę moc, czyli co daje mi siłę. Na spotkaniu została poruszona kwestia tego, jak wielką moc mają słowa, co daje nam w życiu siłę, jak reagować na sytuacje w sieci, podczas których ktoś próbuje nam zaszkodzić. 

            Zajęcia prowadziła Ewa Kempska- trenerka programu Asy Internetu Fundacji Szkoła z Klasą i Google. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i reżyserka spektakli teatralnych dzieci i młodzieży. 

             

             Dziękujemy za ciekawą i edukacyjną lekcję.

             

             

          • IX MISTRZOSTWA POLSKI W PRACY Z TEKSTEM NA KOMPUTERZE

          • Uczniowie, którzy wzięli udział w kwalifikacjach do IX Mistrzostw Polski w pracy z tekstem na komputerze:

             

            Kategoria JUNIORZY MŁODSI:

            • Wojciech Piotrowski- 580 miejsce
            • Maksymilian Gdowski- 864 miejsce

            Dziękujemy chłopcom za podjęcie wyzwania, za odwagę i zachęcamy również innych uczniów do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

          • 𝗣𝗥𝗘𝗗𝗔𝗧𝗢𝗥 𝗚𝗔𝗠𝗘𝗦 𝟮𝟬𝟮𝟯

          • Zapraszamy uczniów klas 7-8 do udziału w Predator Games 2023 -profesjonalnych międzyszkolnych rozgrywkach esportowych dla szkół.

            To największe w 𝙀𝙪𝙧𝙤𝙥𝙞𝙚 𝙈𝙞𝙚̨𝙙𝙯𝙮𝙨𝙯𝙠𝙤𝙡𝙣𝙚 𝙍𝙤𝙯𝙜𝙧𝙮𝙬𝙠𝙞 𝙀𝙨𝙥𝙤𝙧𝙩𝙤𝙬𝙚. Każda ze szkół powinna stworzyć własną reprezentację składającą się z 16 uczniów, która zagra w 4 gry. Każda z nich to osobny zespół:

            • Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy),
            • League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy),
            • Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy),
            • Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy).

            Zapisy trwają do 13 marca 2023 r. Liczy się czas, ponieważ turniej cieszy się wielką popularnością. Do dzieła!!!

            Rozgrywki rozpoczną się 27 marca 2023 r. Udział w nich wezmą 1024 szkoły. Eliminacje realizowane będą w formule online.

            Wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023 r., odbędzie się w formule stacjonarnej w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.

            Każda z reprezentacji – poprawnie zarejestrowana i uczestnicząca co najmniej w jednym meczu – otrzyma pakiet powitalny w postaci plecaków Predator.

            Najlepsi gracze i 3 reprezentacje, które zajmą najwyższe miejsca w klasyfikacji danej gry, otrzymają cenne nagrody ufundowane przez partnerów rozgrywek.

            Wartość nagród w całej akcji to ponad 𝟯 𝟮𝟬𝟬 𝟬𝟬𝟬 𝘇ł.

            Serdecznie zapraszamy!

            Szczegóły na https://predatorgames.pl/

          • KONCERT MUZYCZNY

          • Po raz kolejny w tym roku szkolnym naszą placówkę odwiedzili muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego.

            Tym razem zabrali nas na wycieczkę do rzaholeckiego lasu, w którym poznaliśmy historię Rumcajsa i małego Cypiska. Uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w płynące dźwięki wydawane przez takie instrumenty jak: skrzypce, wiolonczela, baraban, tamburyn oraz darbuka.

            Gromkie brawa dzieci potwierdziły, że koncert bardzo im się podobał.

            Uczniowie kl. IV- VIII uczestniczyli w koncercie pt." Z karpackiej połoniny do filharmonii".

          • DZIEŃ KOBIET

          • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet już na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta, pojawiają się kwiaty, życzenia, drobne upominki.

            W środę w zerówce mali dżentelmeni przygotowali dla małych kobietek niespodziankę. Były upominki- imienne breloczki, słodkie ciasteczka, serdeczne życzenia i taniec pt. Rycerze i księżniczki. Dzieci obejrzały film pt. Kazio i Dzień Kobiet, z którego dowiedziały się skąd wzięło się Święto Kobiet.

            Dla pań wychowawczyń zgodnie z tradycją tego dnia był ogromny bukiet tulipanów.
            Dziękujemy!

          • NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA- konkurs plastyczny

          • Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą pisankę, który m.in. pobudzi waszą aktywność twórczą oraz wyobraźnię.  

             

            Organizatorami Konkursu są:

            • Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej,
            • Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej,
            • Sklep Papierniczy OfficeVM w Środzie Śląskiej

            Organizatorzy gwarantują ciekawe nagrody dla laureatów oraz dyplom z niespodzianką dla wszystkich małoletnich uczestników.

            Termin dostarczania prac do muzeum w Środzie Śląskiej mija 25 marca.

            Szczegóły w regulaminie Regulamin-NAJPI___KNIEJSZA-PISANKA-2023.pdf

          • Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej

          • 3 marca odbył się szkolny etap konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Organizatorem konkursy jest Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlakiem Granitu. Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Agata Leszczyńska.

            W konkursie wzięło udział 11 uczniów klasy VIII. Wręczenia nagród dokonała Pani Dyrektor, która serdecznie gratulowała uczestnikom.

            WYNIKI KONKURSU

            I MIEJSCE- Cyprian Brzezicki

            II MIEJSCE- Amelia Domin i Tomasz Brandiuk

             

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na dalsze sukcesy finalistów.

          • MUZYCZNE WYZWANIE CHRUMASA- konkurs

          • MUZYCZNE WYZWANIE CHRUMASA to plebiscyt skierowany do uczniów szkół podstawowych biorących udział w unijnym „Programie dla szkół”, polegającym na udostępnianiu uczniom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych, a także na realizacji działań edukacyjnych dot. zdrowego odżywiania.

            Aby zgłosić się do uczestnictwa w zabawie, należy przesłać swój autorski utwór promujący zdrowe nawyki żywieniowe, spożywanie owoców, warzyw oraz produktów mlecznych w terminie do 20 marca 2023 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: https://wyzwaniechrumasa.tvp.pl/65832729/wyslij-zgloszenie

            Cześć Dzieciaki!

            Zapraszamy Was do wzięcia udziału w Muzycznym Wyzwaniu Chrumasa! To Plebiscyt, w którym możecie zaprezentować swój talent wokalny i instrumentalny, a także razem z Chrumasem promować zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci w całej Polsce. Przedstawiamy Wam wskazówki, tak abyście mogli poznać najważniejsze zasady naszej zabawy, a formalności zostawić Waszym rodzicom, opiekunom lub szkole, w której się uczycie.

            CO MUSICIE ZROBIĆ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE?

            1. Przygotować własny utwór słowno-muzyczny, w którym umieścicie: 

            - treści promujące zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci nie tylko w szkole, nazwę „Program dla szkół”, hasło „Szkolna przerwa śniadaniowa, mleczna, z warzyw, owocowa”; 

            - przynajmniej po jednej nazwie owocu, warzywa i produktu mlecznego spośród podanych: 

            a) owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, soki owocowe; 

            b) warzywa: marchewki, rzodkiewki, papryka słodka, pomidory, kalarepa;  

            c) produkty mleczne: mleko białe, jogurt naturalny, kefir naturalny, serek twarogowy.

            Możecie wykorzystać także inne nazwy owoców, warzyw i produktów mlecznych, pod warunkiem, że pochodzą z Polski. 

            2. Wasz utwór może być w dowolnym gatunku muzycznym. 

            3. Możecie w nim wykorzystywać wszystkie instrumenty muzyczne oraz zaprosić kolegów/koleżanki, którzy też uczestniczą w „Programie dla szkół” i stworzyć razem zespół do maksymalnie 5 osób w różnych konfiguracjach (np. dwóch wokalistów ze wsparciem trzy-osobowego chórku). 

            4. Zgłoszony utwór musi być Waszą autorską pracą, co oznacza, że nie możecie korzystać ze słów oraz muzyki innych osób. 

             

            JAK SIĘ ZGŁOSIĆ DO ZABAWY?

            1. Jeśli uczestniczysz w „Programie dla szkół”, zgodnie z warunkami udziału dostępnymi na stronie: https://www.programdlaszkol.org/program/warunki-udzialu, to ten plebiscyt jest dla Ciebie.

            2. Jeśli nie wiesz, czy szkoła uczestniczy w „Programie dla szkół”, zapytaj nauczyciela/wychowawcę/rodzica.

            3. Ty jako uczestnik możesz zgłosić tylko jeden utwór.

            4. Razem z rodzicem, opiekunem lub nauczycielem wypełnij na naszej stronie internetowej formularz zgłoszeniowy, w którym podacie niezbędne informacje.

            5. Twój utwór powinien składać się z dwóch zwrotek i dwa razy zaśpiewanego refrenu i trwać od 1 min 45 s do 2 minut.

            6. Utwór powinien zostać przesłany:

            - w postaci pliku audio, 

            - pliku video w poziomie w formacie 16:9, 

            - w postaci pliku video do pobrania w formacie mp4, mov, o długości od 1 min. 45 sekund do 2 minut i objętości nie większej niż 500 MB. 

             

            JAK NASZA ZABAWA BĘDZIE PRZEBIEGAŁA?

            Zabawa zostanie przeprowadzona w trzech etapach:

            Etap I – ze wszystkich nadesłanych utworów jury wybierze 12 najlepszych, które zostaną zaprezentowane na naszej stronie internetowej,

            Etap II – dzięki głosowaniu internetowemu zostanie wybranych 6 utworów z największą liczbą głosów, 

            Etap III – finał, w którym autorzy 6 najlepszych utworów zostaną zaproszeni na nagrania telewizyjne. Spośród tych 6 uczestników zostanie wyłoniony zwycięzca. 

             

            ZWYCIĘZCY W PLEBISCYCIE

            Nagrodą w zabawie będzie:

            Etap I – publikacja na stronie www.wyzwaniechrumasa.tvp.pl 12 utworów,

            Etap II – udział 6 autorów w nagraniach nowych wersji utworów,  

            Etap III – finał, w którym autor najlepszego utworu weźmie udział w nagraniach teledysku będącego jego opracowaniem. 

             

            POSTANOWIENIA KOŃCOWE

            Powyższe wytyczne zostały stworzone z przeznaczeniem dla dzieci będących beneficjentami „Programu dla szkół” w II semestrze roku szkolnego 2022/2023 – uczestników plebiscytu. Regulamin obowiązujący podczas trwania plebiscytu znajduje się tutaj.

          • Gminny Turniej Minikoszykówki

          • 3 marca w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Minikoszykówki. W meczu chłopców klas IV-VI różnicą 3 punktów wygrała drużyna naszej szkoły. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie

            Uczennice i uczniowie naszej szkoły będą reprezentować Gminę Udanin w mistrzostwach powiatu średzkiego.

            Zespół grał w składzie: Kacper Milik, Jan Czerwiński, Kuba Nawrocki, Filip Majcher, Adrian Górecki, Szymon Zieliński, Paweł Pilarski.

            Zawodnicy walczyli z ogromnym zaangażowaniem, poświęceniem i wolą walki.

            Jesteśmy z Was DUMNI! Wielkie brawa

          • Kolorowe sofy na korytarzu – szkolna strefa relaksu i aktywności dla uczniów.

          • Od stycznia uczniowie naszej szkoły mogą podczas przerw korzystać z nowo powstałej „Strefy relaksu”. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców podczas "Jarmarku bożonarodzeniowego", nudny i nieciekawy kawałek podłogi na szkolnym korytarzu zmienił się nie do poznania. Trzy nowe, bajecznie kolorowe sofy wraz z stolikami do gry w szachy i chińczyka, zmieniły to miejsce w fantastyczny kącik relaksu, gdzie można posiedzieć, porozmawiać z koleżankami i kolegami, powygłupiać się, pograć i po prostu odpocząć.

            Popularność i zainteresowanie strefą relaksu przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Chętnych jest przynajmniej 10 razy tyle, ile miejsc w strefie relaksu. Natychmiast po otwarciu uczniowie prosili o więcej sof. Jest to dla nas wyraźny sygnał, jakie miejsca w szkole należy planować. Strefa przypadła do gustu zarówno młodszym uczniom z klas I-III, jak i starszym z klas IV-VIII.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie w tworzeniu tego przyjaznego dla uczniów miejsca.

            Sofy, stoliki i plansze do gier, zostały zakupione za pieniądze zebrane podczas "Jarmarku Bożonarodzeniowego" na łączną kwotę 2100 zł. 

            Dziękujemy za wspieranie inicjatyw szkolnych Uczniom, Rodzicom i kadrze szkolnej! 

          • Świetlicowe wieści... bo w świetlicy ciekawie jest! :)

          • W czasie zajęć plastyczno - technicznych i teatralnych, dzieci rozwijają swoje umiejętności i zdolności. Przygotowują przedstawienia, wykonują prace plastyczne, które zdobią korytarz szkoły i biorą udział w różnych konkursach.

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

          • 23 lutego w całym kraju obchodzony jest 𝗢𝗴𝗼́𝗹𝗻𝗼𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝗪𝗮𝗹𝗸𝗶 𝘇 𝗗𝗲𝗽𝗿𝗲𝘀𝗷𝗮̨. Przypominanie o tej chorobie ma służyć wspieraniu chorych, okazywaniu solidarności z nimi, budowaniu zrozumienia problematyki chorób psychicznych, a także ukazywaniu konieczności podejmowania leczenia depresji.

            Depresja jest zaburzeniem nastroju (zgodnie z obowiązującą Międzynarodową Klasyfikacją Chorób ICD-11). Charakteryzuje się przede wszystkim długotrwałym obniżeniem nastroju. 𝑼 𝒅𝒛𝒊𝒆𝒄𝒊 𝒊 𝒏𝒂𝒔𝒕𝒐𝒍𝒂𝒕𝒌𝒐́𝒘 𝒎𝒐𝒛̇𝒆 𝒑𝒓𝒛𝒆𝒋𝒂𝒘𝒊𝒂𝒄́ 𝒔𝒊𝒆̨ 𝒕𝒂𝒌𝒛̇𝒆 𝒅𝒓𝒂𝒛̇𝒍𝒊𝒘𝒐𝒔́𝒄𝒊𝒂̨ (𝒕𝒛𝒘. 𝒅𝒚𝒔𝒇𝒐𝒓𝒊𝒂̨), 𝒏𝒂𝒔𝒊𝒍𝒆𝒏𝒊𝒆𝒎 𝒛𝒂𝒄𝒉𝒐𝒘𝒂𝒏́ 𝒂𝒈𝒓𝒆𝒔𝒚𝒘𝒏𝒚𝒄𝒉, 𝒅𝒆𝒔𝒕𝒓𝒖𝒌𝒄𝒚𝒋𝒏𝒚𝒄𝒉, 𝒂𝒖𝒕𝒐𝒅𝒆𝒔𝒕𝒓𝒖𝒌𝒄𝒚𝒋𝒏𝒚𝒄𝒉 (𝒏𝒑. 𝒔𝒂𝒎𝒐𝒐𝒌𝒂𝒍𝒆𝒄𝒛𝒂𝒏𝒊𝒂) 𝒊 𝒃𝒖𝒏𝒕𝒐𝒘𝒏𝒊𝒄𝒛𝒚𝒄𝒉. Obok zaburzeń nastroju u takich uczniów rozpoznać np. zaburzenia zachowania lub nadpobudliwość psychoruchową.

            Obok wsparcia, młodzi ludzie potrzebują akceptacji i znalezienia zrozumienia dla trudności, z jakimi się mierzą. Stygmatyzacja osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, w tym depresję, nadal stanowi barierę uniemożliwiającą wielu osobom szukanie pomocy. Rozmawianie otwarcie o chorobie, jaką jest depresja może pomagać przełamać tabu i w efekcie zachęcić większą liczbę osób do szukania pomocy.

            Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

            Organizacje udzielające pomocy:

            • Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – oferuje bezpłatną pomoc telefoniczną i online dla dzieci i młodzieży oraz dla rodziców i nauczycieli poprzez prowadzenie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111) i Telefonu dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci (800 100 100), gdzie młodzi obywatele mają możliwość dzielenia się kłopotami, a ich najbliżsi mogą uzyskać m.in. informację i wsparcie w trudnych sytuacjach wynikających z zaburzeń depresyjnych dostrzeżonych u dzieci.
            • Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji– prowadzi działalność społeczno-edukacyjną w zakresie profilaktyki, wykrywania i leczenia zaburzeń psychicznych, a w szczególności zaburzeń depresyjnych.
            • Forum Przeciw Depresji– portal społecznościowy prowadzony w ramach ogólnopolskiej kampanii, na którym można znaleźć kompendium wiedzy w zakresie depresji, informacje o dostępnej pomocy oraz forum moderowane przez lekarzy specjalistów, gdzie osoby chore oraz ich bliscy mogą uzyskać wsparcie.
            • Fundacja Itaka– prowadzi Antydepresyjny Telefon Zaufania (numer: 22 484 88 01) oraz udziela szerokiego wsparcia osobom chorującym na depresję, jak i ich najbliższym.
            • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznik Praw Dziecka – funkcjonujący bezpłatnie z telefonów stacjonarnych numer 800 12 12 12 – pod nim czekają specjaliści z którymi dzieci i młodzież mogą porozmawiać. Pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania mogą również dzwonić osoby dorosłe, by zgłosić problemy dzieci.

            Film Reżyser Życia  Znikające dzieci- nastoletnia depresja

          • Ferie w naszej szkole- podsumowanie

          • Atrakcyjnie rozpoczął się pierwszy tydzień ferii zimowych w naszej szkole.

            W tym czasie uczniowie uczestniczyli w wyjazdach: na basen, łyżwy, a najmłodsi do Sali Zabaw Fantazja a także do Muzeum Regionalnego

            Koszty przejazdu i zajęcia były finansowane z funduszy Gmina Udanin, za które serdecznie dziękujemy.

            Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Przed nami ostatni tydzień ferii.

             

            Zapraszamy na zajęcia FERIE ZE SZTUKAMI WALKI w ramach akcji "Bezpieczny Dolnoślązak"

            20.02-24.02.2023 r. godz.9:00-10:00


          • Konkurs "Piłkarz Mundialu 2022"

          • Szkoła Podstawowa nr 108 im. Juliana Tuwima we Wrocławiu organizuje Ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce sportowej ,,𝗣𝗶ł𝗸𝗮𝗿𝘇 𝗠𝘂𝗻𝗱𝗶𝗮𝗹𝘂 𝗞𝗮𝘁𝗮𝗿 𝟮𝟬𝟮𝟮” , którego celem jest m.in. przybliżenie sylwetki zawodnika uczestniczącego w Mistrzostwach Świata w Katarze 2022, popularyzacja piłki nożnej oraz wydarzenia sportowego, eksponowanie umiejętności oraz zainteresowań plastycznych uczestników konkursu, pobudzenie zainteresowania sportem w tym propagowanie zdrowego stylu życia oraz poznawanie i akceptacja różnych kultur.

            Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej organizatora pod adresem: https://sp108.edu.pl/zaproszenie-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-o-tematyce-sportowej-pilkarz-mundialu-katar-2022/