• Wyobraźnia- Teatr Kokon

          • Uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl "Wyobraźnia'' w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatr Kokon. Przedstawienie odbywało się z udziałem widzów. Nasi uczniowie również występowali na scenie, tańczyli, śpiewali i świetnie się bawili.

            Niezwykła książka zupełnie odmieniła życie dziewczynki, która dotąd w ogóle nie lubiła czytać. Światy które dzięki niej odwiedziła pokazały jej, że wyobraźnia to niezwykły dar i ogromna siła, którą każdy z nas może w sobie odkryć.

            Dzieci towarzyszyły głównej bohaterce w wędrówce przez kolejne strony i rozdziały książkowej opowieści, momentami przejmując nawet role jej przewodników.

            Spektakl podkreśla wartości, które możemy wynieść z książek, zarówno edukacyjne i rozrywkowe ale także ich nieocenioną moc rozwijania wyobraźni.

            Dziękujemy Wójtowi Gmina Udanin i Dyrektor Gminna Biblioteka Publiczna w Udaninie za zorganizowanie teatrzyku dla dzieci.

          • Koncert muzyczny

          • We wtorek odbyły się dwa koncerty o muzyce ludowej pt.: „Nasza koza beczy” i Kapela koźlarska "Kotkowiacy". W muzyczną podróż zabrało dzieci z naszej szkoły Lubuskie Biuro Koncertowe.

            Podczas tego wydarzenia uczniowie poznali wielkopolskie stroje ludowe, dawne zwyczaje i tradycje weselne z okolic Dąbrówki Wielkopolskiej. Uczestnicy koncertu mieli także okazję zapoznać się z ludowymi instrumentami z Wielkopolski m.in.: kozłem białym weselnym, kozłem czarnym oraz sierszenkami pasterskimi. Ponadto mogły podziwiać piękne stroje muzyków oraz posłuchać weselnych przyśpiewek.

          • DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

          • 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - święto, które zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

            Uczniowie klas 0-3 przygotowali laurkę i wielkie serca z życzeniami- niespodziankę dla p. Beaty Chomąt- naszej szkolnej bibliotekarki i p. Izabeli Fuglewicz z Gminna Biblioteka Publiczna w Udaninie Filia Ujazd Górny.

            Na twarzach pań malował się uśmiech. Były zaskoczone i wzruszone niespodzianką przygotowaną przez uczniów i wychowawców.

            Z tej okazji życzymy Paniom zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy, wielu czytelników, tych małych i tych dużych, wielu ciekawych pomysłów w promowaniu czytelnictwa.

             

          • „Twoje bezpieczne wakacje” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych ogłoszony przez GITD

          • Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza II edycję konkursu literackiego na najlepsze opowiadanie lub bajkę pod hasłem „Twoje bezpieczne wakacje”

            Od bezpieczeństwa nie ma wakacji i właśnie wiedzą o tym jak je bezpiecznie spędzić, jakich zasad przestrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, będą mogli podzielić się uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych.

            Honorowy Patronat nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama, drugi rok z rzędu, objęła konkurs literacki organizowany przez GITD, Honorowym Patronatem. W Komitecie Honorowym będzie też Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. TVP Info oraz Polskie Radio będą patronami medialnymi projektu edukacyjnego GITD.

            Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie i podzielenia się  ich pomysłem na najciekawsze opowiadanie lub bajkę.

            Jakie powinny być „Twoje bezpieczne wakacje”?

            Odpowiedź powinna znaleźć się w opowiadaniu lub bajce. Młodzi literaci pisząc o swoich bezpiecznych wakacjach, muszą odnieść się, do co najmniej trzech zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowego. Nie mogą też zapomnieć, że jednym z bohaterów wakacyjnych przygód, powinien być Krokodylek Tirek. Wielkość utworu nie powinna przekroczyć 3 tysięcy znaków.

            Komisja konkursowa będzie oceniać zgodność pracy z tematem, oryginalność i pomysłowość oraz ogólne wrażenia literackie, takie jak kompozycja, fabuła, czy forma narracji.

            Do kiedy jest czas na przesłanie pracy?

            Konkurs jest prowadzony w dwóch kategoriach: klasy 4-5 i klasy 6-7. Na opracowanie i przesłanie pracy, zgodnie z regulaminowymi wymaganiami, uczniowie mają czas do 22 maja 2022 r.

            Ogłoszenie zwycięzców nastąpi do 24 czerwca 2022 r., a nazwiska laureatów pojawią się stronie internetowej www.gov.pl/gitd oraz w mediach społecznościowych GITD.

            Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie na adres e-mail: konkurs@gitd.gov.pl pracy w formie elektronicznej wraz ze skanem lub zdjęciem oświadczenia podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego. Udział w konkursie jest bezpłatny, ale aby wziąć w nim udział, zaakceptowany musi zostać regulamin. 

            Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu: http://www.gov.pl/gitd/konkurs-na-bajke-opowiadanie-2022

            Laureaci konkursu otrzymają od GITD zestawy upominków edukacyjno-odblaskowych. Nagrody zostaną również przyznane przez patronów konkursu.

          • DZIEŃ STRAŻAKA

          • W środę 4 maja z okazji obchodów Dnia Strażaka uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami OSP KSRG UJAZD GÓRNY i OSP Ujazd Dolny.

            Wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, życzymy zdrowia, pomyślności i satysfakcji z pełnionej służby. Oraz co najważniejsze „ile wyjazdów, tylu powrotów".

            Dziękujemy także za pomoc przy organizacji imprez okolicznościowych w naszej szkole.

          • DZIEŃ FLAGI

          • W poniedziałek 2 maja 2022 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście świętowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu najważniejszymi dla nich kolorami była biel i czerwień, kolory naszej flagi państwowej.

            Uczniowie dołączyli do ogólnopolskiej akcji "Wywieś flagę na majówkę #mojaflaga ".

          • Sprawdzian trzecioklasisty za nami.

          • Każdego roku szkolnego uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystępują do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty.  

            Również w tym roku szkolnym uczniowie podjęli to wyzwanie. W dniach 26-28 kwietnia 2022 roku napisali swój pierwszy w życiu egzamin.

            Sprawdzian pozwolił na ocenę stopnia opanowania umiejętności polonistycznych w zakresie:

            • słuchania i czytania  ze zrozumieniem,
            • analizowania i interpretacji tekstów,
            • tworzenia wypowiedzi,

            oraz umiejętności matematycznych sprawdzających obszary:

            • liczenia i sprawności rachunkowej,
            • umiejętności praktycznych,
            • rozwiązywania zadań tekstowych.

            a także ogólnej wiedzy przyrodniczej. 

            Jak wypadli nasi uczniowie na tle innych szkół w województwie i całym kraju, dowiemy się za kilka tygodni.

            Życzymy uczniom jak najlepszych wyników na sprawdzianie. Mamy nadzieję, że wyniki będą pomocne w rozwijaniu kompetencji uczniów w dalszych etapach kształcenia.