• Jarmark Świąteczny- podsumowanie

          • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi uczniom oraz mieszkańcom, którzy najpierw zaangażowali się w przygotowanie szkolnego JARMARKU ŚWIĄTECZNEGO, a później wzięli w nim udział hojnie płacąc za wspaniałe wypieki, cudne ozdoby i świąteczne upominki. 

            Dziękujemy także Sponsorom za życzliwość, pomoc i wsparcie finansowe naszego konkursu "Najpiękniejsze stoisko świąteczne".

            Podziękowania kierujemy do:

            • Firmy "Gama" Ujazd Górny
            • Rady Rodziców
            • Wójta Gminy Udanin Wojciecha Płaziuka

            Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu się spotkamy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

            Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

          • Przygotowania do kiermaszu świątecznego

          • Kiermasz świąteczny jest wydarzeniem, które w niezwykły sposób łączy całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli i rodziców. Nie inaczej będzie podczas tegorocznego kiermaszu, na który klasa 2 wraz z wychowawcą przygotowała kolorowe pierniczki.

            A oto fotorelacja!

          • Zakończenie akcji "Podaruj misia".

          • “𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲 𝐩𝐨𝐦𝐚𝐠𝐚𝐦𝐲 𝐢𝐧𝐧𝐲𝐦, 𝐩𝐨𝐦𝐚𝐠𝐚𝐦𝐲 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞, 𝐩𝐨𝐧𝐢𝐞𝐰𝐚𝐳̇ 𝐰𝐬𝐳𝐞𝐥𝐤𝐢𝐞 𝐝𝐨𝐛𝐫𝐨, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐞 𝐝𝐚𝐣𝐞𝐦𝐲, 𝐳𝐚𝐭𝐚𝐜𝐳𝐚 𝐤𝐨ł𝐨 𝐢 𝐰𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐝𝐨 𝐧𝐚𝐬” (𝐅𝐥𝐨𝐫𝐚 𝐄𝐝𝐰𝐚𝐫𝐝𝐬)

            W naszej szkole w ostatnim miesiącu było sporo dobroci

            Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowali zbiórkę maskotek na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

            Zebrane pluszaki przekazaliśmy Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

            Pani Agnieszka wspólnie ze swoim synem Frankiem dostarczyła dary do Fundacji- 30 pluszaków

            Z całego serca dziękujemy wszystkim cudownym uczniom za wsparcie akcji i zakup maskotek (często z własnego kieszonkowego).

          • ZWYCIĘSTWO NASZYCH DRUŻYN

          • 14 grudnia 2023r. w Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie w Udaninie odbyły się mecze koszykówki o mistrzostwo Gmina Udanin dziewcząt i chłopców klas 7-8.

            Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zwyciężyły drużyny z naszej szkoły.

            Tym samym będą reprezentować one Gminę Udanin w Mistrzostwach Powiatu Średzkiego.

            Naszą szkołę reprezentowały w kategorii dziewcząt:

            1. Martyna Brzezicka

            2. Karolina Bujok

            3.Marta Kowalska

            4. Paulina Baszak

            5.Agata Czerwińska

            6. Maja Kaproń

            W kategorii chłopców:

            1.Kacper Milik

            2. Kuba Nawrocki

            3. Filip Majcher

            4.Mateusz Marcinkowski

            5. Wiktor Markiewicz

            6.Kacper Roślicki

            7.Kuba Klęczar

            8. Mikołaj Łupinka

            Gratulujemy drużynom i trenerowi!

          • APETYCZNE ŚWIECZKI I SZKOŁA MAGII

          • W dniu 11 grudnia 2023r. uczniowie klas 0-VIII uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach przygotowanych przez wykwalifikowanych, kreatywnych edukatorów Akademia Pana Królika z Włocławka.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Podczas zajęć uczniowie stosując się do instrukcji animatorów wykonali żelowo – sojową świecę w szklanym naczyniu. Dodatkowym wyzwaniem dla dzieci był samodzielny wybór zapachu świec (spośród bardzo szerokiej gamy zapachów np. czekoladowego, pomarańczowego, gumy balonowej czy karmelowego).

            Efektem końcowym były piękne, kolorowe świece ozdobione dodatkami. Warsztaty te sprzyjały rozwijaniu kreatywności, fantazji oraz poczucia sprawczości uczniów. Dodatkowo wspaniałe animatorki zadbały o bardzo przyjazną, miłą atmosferę, dzięki czemu podczas zajęć było dużo radości, szczęścia oraz satysfakcji w wykonanych zadań. Każdy z uczestników warsztatów zabrał ze sobą do domu świecę.

            Młodzież z kl. IV-VIII przeniosła się do świata czarodziejów i zajęła się eksperymentami i eliksirami. Na zasadzie doświadczeń chemicznych uczniowie mogli sami wywołać mały „wybuch wulkanu”. Czarodziejka przeprowadziła również eksperyment „płonącej dłoni” tutaj potrzebne były mydliny dobrze spienione gazem, dłoń i ogień. Warsztatom towarzyszył ogrom emocji.

            Taka forma nauki poprzez zabawę pozwoliła uczniom z pewnością na odkrywanie otaczającego nas świata. Zajęcia przeprowadzone w formie praktycznego działania stały się dla dzieci niezapomnianym i wyjątkowym przeżyciem.

          • JARMARK ŚWIĄTECZNY

          • Serdecznie zapraszamy na Jarmark Świąteczny, który odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym w godz. 13:00 – 16:00.

            Już dzisiaj zarezerwujcie ten termin w swoich kalendarzach. Chcemy, aby ten jarmark był nie tylko wydarzeniem integrującym rodziców i uczniów ze szkołą, ale był też okazją do spotkania z mieszkańcami okolicznych miejscowości. 

            Podczas kiermaszu będzie można kupić świąteczne ozdoby, upominki, wianki, choinki, domowe wyroby takie jak ciasta, ciasteczka, pierniki.

            Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na wydatki klasowe.

            W programie rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stoisko jarmaku.

             

            Sponsorzy nagród:

            • Rada Rodziców SP Ujazd Górny
            • Firma GAMA  SP. Z O.O.
            • Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk

             

            Będzie świątecznie, nastrojowo i wesoło!

            Serdecznie zapraszamy!

          • MAGICZNY DZIEŃ Z LABORATORIAMI PRZYSZŁOŚCI

          • W naszej szkole dbamy o to, żeby nasi uczniowie rozwijali kompetencje przyszłości, dlatego stawiamy na nowoczesne technologie i realizujemy program “Laboratoria przyszłości”!​​​​​

            W czwartek sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce magiczne, pełne kreatywności i technologicznych cudów, dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach Laboratorium Przyszłości. Kierując się ku innowacjom, w naszej szkole zainstalowano inteligentne narzędzia edukacyjne, które sprawiły, że nauka stała się ciekawsza.

            Uczniowie mieli możliwość tworzenia i programowania zaawansowanych konstrukcji przy użyciu zestawów 𝐋𝐄𝐆𝐎® 𝐄𝐝𝐮𝐜𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐒𝐏𝐈𝐊𝐄™. Te nowoczesne narzędzia dydaktyczne umożliwiają naukę kodowania, programowania oraz rozwijają umiejętności krytycznego myślenia. Dzięki nim uczniowie mogli zbudować własne roboty, pojazdy czy maszyny.

            W wielu szkołach na całym świecie 𝐌𝐚𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐃𝐲𝐰𝐚𝐧 stał się niezwykle popularnym narzędziem edukacyjnym. To interaktywna mata, która łączy naukę z zabawą, angażując uczniów w różnorodne aktywności. Oto, jak wykorzystujemy go w naszej szkole:

            • Zabawy Ruchowe: Magiczny Dywan umożliwia różnorodne ćwiczenia ruchowe. Przeczołganie się po klawiaturze, skoki, rzucanie kolorowymi piłeczkami – to wszystko rozwija motorykę dużą i koordynację wzrokowo-ruchową.
            • Utrwalanie Wiedzy: Magiczny Dywan może być wykorzystywany do przeprowadzania quizów. Uczniowie odpowiadają na pytania, przeskakując na odpowiednie pola. To świetny sposób na utrwalenie zdobytej wiedzy.

            𝐑𝐎𝐁𝐎𝐓𝐘. W specjalnym kąciku robotycznym uczniowie eksperymentowali z różnymi rodzajami robotów. Od małych robotów na kółkach- #WONDERDASH, po bardziej zaawansowane modele- #PHOTON. Roboty Wonder i Photon stały się nie tylko towarzyszami zabawy, ale również doskonałymi nauczycielami programowania. Każdy z nas mógł programować ruchy i działania tych sympatycznych robotów.

            𝐊𝐋𝐎𝐂𝐊𝐈 𝐊𝐎𝐑𝐁𝐎 dostarczyły nam nieograniczonych możliwości konstrukcyjnych. Zbudowaliśmy własne modele, testując przy tym prawa fizyki i rozwijając umiejętności logicznego myślenia. Kreatywność kwitła, gdyśmy tworzyli unikalne konstrukcje, korzystając z różnorodnych kształtów i kolorów.

            𝐔𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐏𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐏𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲. W ramach edukacji zdrowotnej uczniowie uczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową, oraz postępowanie w sytuacjach awaryjnych. To ważne umiejętności, które mogą uratować życie.

            𝐆𝐫𝐲 𝐏𝐥𝐚𝐧𝐬𝐳𝐨𝐰𝐞. Uczniowie mieli okazję zagrać w różnorodne gry planszowe. Gry edukacyjne, logiczne i strategiczne pomagają rozwijać umiejętności myślenia, współpracy i rozwiązywania problemów.

            𝐌𝐈𝐊𝐑𝐎𝐒𝐊𝐎𝐏𝐘. Na stanowisku biologicznym uczniowie obserwowali mikroskopy i badali mikroorganizmy. Mogli zobaczyć świat komórek, bakterii i innych drobnych struktur. To fascynujące doświadczenie, które rozbudziło ich ciekawość naukową.

            𝑫𝒛𝒊𝒆̨𝒌𝒊 𝑳𝒂𝒃𝒐𝒓𝒂𝒕𝒐𝒓𝒊𝒐𝒎 𝑷𝒓𝒛𝒚𝒔𝒛ł𝒐𝒔́𝒄𝒊 𝒏𝒂𝒔𝒊 𝒖𝒄𝒛𝒏𝒊𝒐𝒘𝒊𝒆 𝒎𝒂𝒋𝒂̨ 𝒅𝒐𝒔𝒕𝒆̨𝒑 𝒅𝒐 𝒏𝒐𝒘𝒐𝒄𝒛𝒆𝒔𝒏𝒚𝒄𝒉 𝒏𝒂𝒓𝒛𝒆̨𝒅𝒛𝒊 𝒆𝒅𝒖𝒌𝒂𝒄𝒚𝒋𝒏𝒚𝒄𝒉, 𝒌𝒕𝒐́𝒓𝒆 𝒊𝒏𝒔𝒑𝒊𝒓𝒖𝒋𝒂̨, 𝒓𝒐𝒛𝒘𝒊𝒋𝒂𝒋𝒂̨ 𝒌𝒓𝒆𝒂𝒕𝒚𝒘𝒏𝒐𝒔́𝒄́ 𝒊 𝒑𝒓𝒛𝒚𝒈𝒐𝒕𝒐𝒘𝒖𝒋𝒂̨ 𝒊𝒄𝒉 𝒅𝒐 𝒘𝒚𝒛𝒘𝒂𝒏́ 𝒑𝒓𝒛𝒚𝒔𝒛ł𝒐𝒔́𝒄𝒊.

            To wspaniałe, że możemy tak aktywnie uczestniczyć w tym programie!

            #LabolatoriaPrzyszłości #MagicznyDywan #EdukacjaZabawa #Rozwój

             

          • 6 grudnia – Mikołajki w naszej szkole

          • "6 grudnia – jak dobrze wiecie

            Święty Mikołaj chodzi po świecie.

            Dźwiga swój worek niezmordowanie.

            I każde dziecko prezent dostanie."

            Mikołajki to święto zorganizowane z okazji dnia św. Mikołaja z Miry. Biskup znany był ze swojej dobroci i miłości do dzieci. Co roku, 6 grudnia wręczał dzieciom prezenty i drobne upominki. Dbał o najbardziej potrzebujących.

            6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Jak co roku jest to piękny, świąteczny i radosny dzień w naszej szkole. 

             

          • WARSZTATY KULINARNE-SZKOLNE PRZYGODY GANGU MOCNIAKÓW

          • W ramach programu edukacyjnego ‘Szkolne przygody Gangu Mocniaków”, którego celem jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie, w piątek pierwszego grudnia w klasie 1 odbył się „Dzień Zbilansowanego Odżywiania”.​​​​​​​

            Zaproszonym rodzicom dzieci mogły pochwalić się zdobytą wiedzą i skorzystać z ich doświadczeń. Przygotowały drugie śniadanie uwzględniając składniki w odpowiednich proporcjach zgodnie z koncepcją Talerza Zdrowia. W menu zbilansowanego drugiego śniadania znalazły się: kanapki z pastą twarogową z rzodkiewką i szczypiorkiem, z wędliną; koktajl mleczno-owocowy; sałatka owocowa z jogurtem naturalnym; naleśniki z farszem twarogowym z dodatkiem świeżych owoców.

            Finałem dnia była degustacja – pyszna i zdrowa!

          • SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK

          • W tym roku szkolny klasa 1 uczestniczy w programie dedykowanym klasom 1-3 „Sprawny Dolnoślązaczek”. Program opracowany przez Dolnośląski Związek Sportowy ma na celu uaktywnienie dzieci z klas 1-3 poprzez ciekawe formy realizacji zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie w ciągu roku mogą zdobywać sprawności: rowerzysty/turysty, gimnastyka, piłkarza, lekkoatlety, pływaka, tancerza.

            Pierwszoklasiści od września do listopada uczestniczyli w zajęciach pływania, co pozwoliło im zdobyć sprawność pływaka. Z kolei przez cały październik  brali udział w zajęciach tanecznych. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali na forum szkoły podczas uroczystości  ‘Pasowania na ucznia”. Tym samym zdobyli sprawność tancerza.

            Odznaki zdobytych sprawności uczniowie wklejają do legitymacji „Sprawny Dolnoślązaczek”. Przed pierwszoklasistami kolejne sprawności do zdobycia.

            Powodzenia!

          • DYKOTEKA ANDRZEJKOWA

          • Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Na dyskotece andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wspólnych zabaw przygotowanych przez Dj m.in.: pociąg, makarena i wiele innych. 

            Dobry humor towarzyszył wszystkim uczestnikom od początku do końca dyskoteki. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że taką imprezę trzeba szybko powtórzyć. 

            A teraz czas na podziękowania: nauczycielom (p. Agnieszka Muzyka, p. Lucyna Filończyk, p. Dobrosława Pokorska- Noga) i rodzicom (p. Anna Piwowar, Agnieszka Dyduła i Alicja Świątczak) za opiekę, naszemu DJ-owi (Krzysztof Kilian) za świetną muzykę, Radzie Rodziców za dofinasowanie dyskoteki i p. Jackowi Piotrowskiemu za zorganizowanie i przywiezienie pizzy i oczywiście wszystkim uczniom za kulturalną zabawę!

          • BIEG ORLĄT LWOWSKICH

          • W październiku uczniowie klasy 3 wzięli udział w Biegu Orląt Lwowskich. Bieg zorganizowany został przez Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. i Klastry Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy współpracy z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

            Główną ideą tego biegu jest upamiętnienie dzielnych obrońców Lwowa – dzieci i młodzieży nazwanymi Orlętami Lwowskimi, które w latach 1918-1919 zginęły w walce o wolną Polskę. Bohaterskich ofiar było 1421, a najmłodszy – Janek Kukawski miał zaledwie 9 lat.

            Dlatego w biegu wzięły udział dzieci 9-letnie. Dystans, który należało pokonać to symboliczne 1421 metrów. Uczniowie wykazali się ogromną determinacją i duchem walki pokonując wyznaczoną trasę. W nagrodę za włożony trud i wysiłek uczestnicy otrzymali medale i kartki okolicznościowe, które zostały wręczone podczas spotkania "Jesienna zaduma".

            Wszystkim serdecznie gratulujemy.

          • "Jesienna zaduma"- pieśni patriotyczne

          • Echo patriotycznych pieśni rozbrzmiewało w Bibliotece Publicznej w Ujeździe Górnym, gdzie 30 listopada zgromadzili się mieszkańcy, by śpiewem uczcić 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, ożywić pamięć o naszych bohaterach, opowiedzieć historię o partyzanckich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków.

            Spotkanie przygotowali uczniowie kl. III, Aleksandra Nowak i Martyna Czerniecka (kl. VII) pod kierunkiem pani Janiny Hojwy – nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, Pani Beaty Chomąt - szkolnej bibliotekarki. Na wstępie, dyrektor szkoły pani Dorota Byra bardzo gorąco powitała tych wszystkich, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przybyli na ten niezwykły wieczór wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

            Wspólnie spędzony czas pokazał uczniom, że każde pokolenie ma swoje tradycje, swoją historię, którą należy pielęgnować i upamiętniać, by nie odeszła bezpowrotnie w przeszłość. Dla młodzieży szkolnej był to czas, kiedy zostały im przybliżone dzieła naszej Ojczyzny, dla dorosłych zaś czas zadumy i refleksji nad tym co przeminęło. Dziękujemy pani Bożenie Hucał kierownikowi Biblioteki Publicznej w Ujeździe Górnym za zaproszenie na to emocjonujące wydarzenie i możliwość połączenia w działaniach dwóch pokoleń.

          • Otwarty Puchar Taekwon-do

          • 25.11.2023 w Górze odbył się Otwarty Puchar Taekwon-do Ziemi Górowskiej. Akademia Sztuk Walki SNAKE wystawiła 17 zawodników. I znów pokazaliśmy swoje "zęby" zdobywając kolejne medale. W składzie drużyny SNAKE byli też uczniowie Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym:

            • Piotrowski Maciek złoty medal,
            • Piotrowski Wojtek srebrny medal,
            • Piotrowska Zosia, Bujok Karolina srebrny medal,
            • Kuleszka Nadia złoty medal,
            • Gdowski Max i Markiewicz Wiktor 2 brązowe medale.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów".

          • MUSICAL „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”

          • Dnia 27 listopada 2023r. uczniowie klas 0-III wybrali się do Świdnicy na musical pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Spektakl wystawiany był przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia.

            "Alicja w Krainie Czarów” to piękna opowieść o przygodach dziewczynki, która trafiła do magicznego świata, dzieje się to na granicy jawy i snu, a koszmarne przeżycia przeplatają się tutaj z zabawnymi fantazjami.

            Oglądane przedstawienie zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Przepiękne stroje aktorów, niezwykła muzyka i śpiew artystów, a także animacje świetlne sprawiły, że z przyjemnością oglądaliśmy musical. Dzieci z ciekawością śledziły przygody Alicji w krainie sennych marzeń. Występ aktorów często nagradzany był brawami całej widowni. Po obejrzeniu przedstawienia uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do naszej szkoły.

          • 20-24 listopada- Tydzień Życzliwości w naszej szkole

          • 1 dzień – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF (20.11.2023)

            W klasach odbyły się zajęcia poświęcone temu zagadnieniu, powstały prace plastyczne. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Edukacja o prawach dziecka ma ogromne znaczenie! Prawa chronią dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość Konwencji umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami.

            2 dzień - DZIEŃ UŚMIECHU i TOLERANCJI ( 21.11.2023)

            Akcja – Ubierzmy się na żółto (można mieć przypinkę, jakiś widoczny element z kolorem żółtym na sobie). Szkołę zdominował kolor żółty! Dzieci rozmawiały o tym, czym jest „życzliwość” i w jaki sposób można ją okazywać w codziennym życiu.

            3-4 dzień – TABLICA MIŁYCH SŁÓWEK ( 22-23.11.2023)

            W tym dniu na tablicy: ZATRZYMAJ SIĘ KOLEŻANKO/ KOLEGO, NAPISZ COŚ MIŁEGO” każdy uczeń, nauczyciel mógł napisać miłe słowa do kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

            5 dzień – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA- PODSUMOWANIE AKCJI ( 24.11.2023)

            Nasi uczniowie uwielbiają ten dzień, ponieważ mogą przynieść do szkoły swojego ukochanego misia i przytulać go nawet podczas lekcji. Te wyjątkowe dni rozjaśniły nam listopadową aurę  i wprowadziły na korytarze naszej szkoły uśmiech, ciepło i wyjątkowo miłą atmosferę.

             

             

          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • Już w ten piątek (24.11.2023r.) zapraszamy do wspólnego świętowania "Dnia Pluszowego Misia".

            Zachęcamy, aby tego dnia dzieci ubrały się w „misiowych” (brązowy, beżowy) kolorach lub założyły coś z motywem misia – liczymy na kreatywne pomysły.

            Weź swojego misia i baw się z nami.

          • Zakończenie programu "Umiem pływać".

          • Na Basen Żarów od września realizowany programy powszechnej nauki pływania: „Umiem pływać”. Program adresowany był do uczniów klas I– III.

            Zajęcia w ramach tego projektu to przede wszystkim propozycja do skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

            Program Umiem Pływać współfinansowany jest ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a realizowane są za pośrednictwem Dolnośląska Federacja Sportu we Wrocławiu przy wsparciu Jednostek Samorządu Terytorialnego Gmina Udanin. W ramach projektów uczestnicy mieli możliwość bezpłatnego korzystania z basenu oraz opieki instruktorskiej.

            Dla wielu uczestników była to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z pływaniem. Poza tym nie zabrakło też świetnej zabawy. Na zakończenie instruktorom uczniowie wręczyli pamiątkowe laurki.