Gratulacje dla Nawrot Śląsk Wrocław, który awansował do półfinałów Mistrzostw Polski U17! W drużynie gra nasz absolwent, Mateusz Marcinkowski !
Brawo Mateusz! Trzymamy kciuki!
______________________________
Gratulacje dla Nawrot Śląsk Wrocław, który awansował do półfinałów Mistrzostw Polski U17! W drużynie gra nasz absolwent, Mateusz Marcinkowski !
Brawo Mateusz! Trzymamy kciuki!
______________________________
Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny we Wrocławiu przypomina o podstawowych zasadach profilaktyki zapobiegania zakażeniom wirusem WZW typu A:
Dbajmy o zdrowie swoje i innych!
W minioną sobotę w Hali Sportowej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbył się III Turniej Warcabowy o Puchar Wójta Gminy Udanin! Nasi uczniowie, mimo dnia wolnego, spędzili go aktywnie, rywalizując i doskonaląc swoje strategiczne myślenie. Choć nie wszystkim udało się stanąć na podium, wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i duchem fair play – gratulujemy każdemu uczestnikowi!
Z dumą wyróżniamy naszych medalistów:
Kategoria I-III (chłopcy)
3. miejsce – Marcel Dobrzycki
Kategoria IV-VIII (dziewczynki)
1. miejsce – Wiktoria Polowy
2. miejsce – Marta Kowalska
3. miejsce – Maja Ociepka
Kategoria IV-VIII (chłopcy)
1. miejsce – Szymon Dobrzycki
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!
______________________________________________
W konkursie wzięło udział łącznie 7 osób, i byli to uczniowie Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie oraz Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym
A oto wyniki:
1 miejsce: Patrycja Malinowska
2 miejsce: Emilia Szczepaniak
3 miejsce: Maxine Nowakowski
wyróżnienie: Antonina Błauciak
Uczennice będą reprezentować Gminę Udanin w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Kostomłotach 28 marca - trzymamy kciuki
Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, za odwagę i pięknie wyrecytowanie wiersze
Ogromne podziękowania należą się także komisji konkursowej w składzie: pani Katarzyna Golec - przewodnicząca, Dobrosława Pokorska i Małgorzata Micuła za ciężką pracę włożoną w ocenianie występów , a także organizatorce konkursu - Natalii Wylezińskiej.
Z radością informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli świetne wyniki w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, które odbyły się 14 marca w Udaninie Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie
W kategorii klas I-IV:
Igor Milik – I miejsce
Jakub Zieliński – II miejsce
W kategorii klas V-VIII:
Karolina Bujok – II miejsce
Szymon Zieliński – III miejsce
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy powodzenia w etapie powiatowym!
Drugie półrocze trwa w najlepsze, a uczniowie klas 8 intensywnie przygotowują się do egzaminu końcowego. Niebawem czeka ich również decyzja o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.
Warto dobrze poznać wszystkie możliwości – liceum, technikum czy szkoła branżowa? Aby ułatwić podjęcie świadomej decyzji, zachęcamy do zapoznania się z praktycznymi poradnikami:
📌 Czy warto iść do technikum?📌 Edukacja zawodowa a szkoła branżowa – co wybrać?
📆 Pamiętajcie! W szkołach ponadpodstawowych trwają Dni Otwarte – to świetna okazja, aby poznać ofertę edukacyjną i podjąć świadomy wybór. Śledźcie nasz profil, gdzie będziemy publikować informacje o terminach!
ℹ️ Udostępniamy te materiały dzięki uprzejmości Jenpix GmbH.
Ósmoklasiści! Przed Wami ważny wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Wiele szkół ponadpodstawowych właśnie rozpoczyna Dni Otwarte, podczas których możecie zapoznać się z ofertą edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami i uczniami oraz zobaczyć, jak wygląda nauka w różnych placówkach.
Terminy Drzwi Otwartych będziemy na bieżąco publikować na naszym profilu, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych i strony szkoły!
To świetna okazja, aby znaleźć szkołę idealnie dopasowaną do Waszych zainteresowań i planów na przyszłość. Skorzystajcie z tej szansy!
Jeśli Wasze dziecko marzy o nauce w renomowanym liceum lub technikum w dużym mieście, ale przeszkodą są ograniczenia finansowe – mamy dobrą wiadomość!
Od 15 lutego do 31 marca trwa nabór do Programu Stypendialnego Horyzonty, realizowanego przez Fundację EFC we współpracy z Fundacją Rodziny Staraków. To szansa dla uczniów z miejscowości do 30 tys. mieszkańców, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach w kraju!
Dochód na osobę w rodzinie kandydata nie może przekraczać 2200 zł.
W województwie dolnośląskim dostępne są:
Co oferuje Program?
Masz pytania?
Skontaktuj się z koordynatorem regionalnym Robertem Walkowem:
Tel.: 606-770-368
E-mail: rwalkow@efc.edu.pl
Więcej informacji i zgłoszenia www.stypendiumhoryzonty.pl
8 marca to wyjątkowy dzień, w którym świętujemy kobiecość – tę małą i tę dużą! W naszej szkole chłopcy spisali się na medal , przygotowując dla swoich koleżanek piękne niespodzianki, życzenia i upominki. W klasach panowała radosna atmosfera, a uśmiechy nie schodziły z twarzy! Dziękujemy chłopcom za pamięć i piękne gesty wobec swoich koleżanek!
Drodzy Panowie, pamiętajcie – każda okazja jest dobra, by docenić kobiety w Waszym otoczeniu. Dzisiaj szczególnie warto okazać im trochę więcej ciepła, uśmiechu i miłych gestów!
Wszystkim Paniom i Dziewczynkom życzymy spełnienia marzeń i mnóstwa radości każdego dnia!
W piątek, 7 marca w bibliotece szkolnej odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Pasowanie na Czytelnika! To moment, na który niektórzy pierwszoklasiści czekali już od września, aby wreszcie móc wypożyczać swoje pierwsze książki!
Uroczystość rozpoczęła się pięknym występem uczniów klasy trzeciej , którzy wraz ze swoją wychowawczynią przygotowali krótkie przedstawienie dla młodszych kolegów i koleżanek. Następnie pierwszaki poznały zasady korzystania z biblioteki oraz dowiedziały się, jakie skarby mogą znaleźć na jej półkach!
Najważniejszym momentem było uroczyste ślubowanie i pasowanie na czytelnika! Każde dziecko otrzymało również wyjątkowy upominek – książkę, która ma zachęcić do częstego odwiedzania biblioteki i rozwijania pasji czytelniczej!
Serdeczne podziękowania dla naszej pani bibliotekarki, Beaty Chomąt, za przygotowanie tej pięknej uroczystości!
„Kto czyta książki, żyje podwójnie.” – Umberto Eco
Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści z zapałem wkroczą w świat literatury i będą odkrywać kolejne fascynujące historie!
Olivier Muzyka został laureatem konkursu CYBER CZAT, którego tematem było bezpieczeństwo w sieci. W ramach wyróżnienia otrzymał wycieczkę do Warszawy!
We wtorek finaliści konkursu spotkali się w Warszawie, a w programie znalazło się m.in. zwiedzanie centrum wiedzy o Europie: Europa Experience. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej w Polsce oraz Parlamentu Europejskiego – Biura we Wrocławiu.
Plakaty konkursowe prezentowane były podczas konferencji Cyfryzacja Odpowiedzialna Społecznie, a teraz trafiły w ręce studentów SWPS Wrocław, którzy dopracowują szczegóły wystawy. Wkrótce rozpocznie ona swoją podróż, aby szerzyć świadomość o cyberzagrożeniach!
W konkursie wzięło udział blisko 100 uczniów z Dolnego Śląska, a jego organizatorami byli:
Gratulujemy Olivierowi i wszystkim uczestnikom!
Cieszymy się, że młode pokolenie tak świadomie dba o bezpieczeństwo w sieci!
Projekt WWF Polska panda mała - siedliska został zakończony zajęciami na temat sieci pokarmowych.
Uczniowie z zerówki mieli okazję zrozumieć, czym jest łańcuch pokarmowy , które zwierzęta są roślinożerne, wszystkożerne oraz mięsożerne. Dlaczego dzikie zwierzęta muszą konkurować o pokarm między sobą. Po części praktycznej, uczniowie skupili się na jednym z największych zwierząt łańcucha pokarmowego, czyli niedźwiedziu brunatnym - słuchali czytanego tekstu z książki przyrodniczej na temat tego ogromnego stworzenia, oglądali ciekawostki o nim, a także wykonali ciekawe prace plastyczne, gdzie główną rolę odgrywał brzuch niedźwiedzia, a konkretnie jego treść pokarmowa.
Dziękujemy WWF za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawie skonstruowanym, pełnym pasji i inspiracji na przyszłość programie edukacyjnym.
Natalia Wylezińska
We wtorek, 4 marca zostały wręczone dyplomy za ogólnopolski konkurs przedmiotowy EDI z języka angielskiego dla klas 4-8.
W konkursie wzięło udział 8 uczniów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki i zajęli wysokie miejsca w rankingu ogólnopolskim!
Szczególne gratulacje dla: Marianny Michalskiej (klasa 6) – 7. miejsce w Polsce w kategorii klas 6!
Gratulacje należą się również uczniowi klasy 1, Mateuszowi Śmigielskiemu, który wykonał piękną pracę na temat: „Moje wymarzone fere zimowe"
Brawo dla wszystkich uczestników! Dziękujemy za Wasz wysiłek i pasję do nauki języka angielskiego!
Nauczyciele języka angielskiego:
Magdalena Szejka
Bernadetta Żelezik
3 marca zakończyliśmy pierwszy moduł zajęć w ramach projektu Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej– Szkoła Międzypokoleniowa!
Mimo braku prądu , udało nam się przeprowadzić spotkanie, co pokazało, że prawdziwa nauka nie zależy od technologii, ale od ludzi i ich chęci do działania.
Czego się nauczyliśmy?
Jednak te zajęcia to coś więcej niż tylko nauka obsługi komputera czy telefonu. To spotkanie dwóch pokoleń, które wzajemnie się inspirują.
Międzypokoleniowe rozmowy – most między światem offline i online
Podczas zajęć nie tylko uczyliśmy się technologii, ale też uczyliśmy się siebie nawzajem.
Dla uczniów to wyjątkowe doświadczenie – zobaczyć, jak dla starszego pokolenia nowoczesne technologie mogą być wyzwaniem, które z pomocą staje się fascynującą przygodą.
Dla seniorów to nie tylko nauka, ale i przełamywanie barier – technologicznych i międzyludzkich. Strach przed nieznanym stopniowo zamieniał się w ciekawość, a pierwsze kliknięcia myszką w pewność, że „ja też mogę”.
Między wspólną nauką znalazł się czas na kawę, słodki poczęstunek i rozmowy . Okazało się, że różnica pokoleń wcale nie dzieli, a wręcz przeciwnie – daje możliwość wymiany myśli, wspólnego śmiechu i zbudowania relacji opartych na wzajemnym szacunku i ciekawości świata drugiego człowieka.
Już za tydzień kolejne spotkanie – wchodzimy w moduł „Przyjemne z pożytecznym”, czyli jak korzystać z internetu nie tylko do nauki, ale i rozrywki!
Z radością ogłaszamy, że w Walentynkowym Konkursie Literackim, organizowanym przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Udaninie nasze uczennice zdobyły miejsca na podium.
I miejsce – Kinga Miozga (kl. 0) za wzruszający, pełen czułości i kreatywnie wykonany list do Biblioteki „Kochana Biblioteko”!
III miejsce – Anna Zielińska (kl. 5) za zabawny i rymowany list „Moja Walentynka”!
Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom
W miniony piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach przygotowujących ich do udziału w projekcie "Szkoła Międzypokoleniowa" realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej I NASK.
Podczas warsztatów poznali wyzwania, jakie dla seniorów stanowi cyfrowy świat , a także uczyli się empatii, cierpliwości i skutecznej komunikacji. Dzięki ćwiczeniom, takim jak "Spacer w cudzych butach" czy "Cierpliwość na wagę złota", lepiej zrozumieli, jak wspierać starsze pokolenie w nauce nowych technologii.
To dopiero początek naszej międzypokoleniowej przygody! Wkrótce uczniowie spotkają się z seniorami i spróbują swoich sił jako mentorzy.
Czekajcie na kolejne relacje!
Data: 14 marca 2025 r. (piątek)
Godzina: 10:00
Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym, sala nr 33
Najważniejsze informacje:
Kryteria oceny: dobór repertuaru, interpretacja, dykcja, ogólne wrażenie artystyczne (bez ruchu scenicznego).
Nagrody: 1. miejsce, 2. miejsce, 3. miejsce oraz wyróżnienie – laureaci przechodzą do etapu powiatowego! (4 osoby)
Zgłoszenia do etapu szkolnego do 12 marca 2025 r., godz. 12:00 na adres: sekretariat@spujazd.pl
Najlepsi recytatorzy z etapu gminnego wezmą udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach (28 marca 2025 r., godz. 9:00).
Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!
______________________________________________
Regulamin: Gminny_Konkurs_Recytatorski_regulamin.pdf
Powered by aSc EduPage