• Tłusty Czwartek na Szkolnej

• Wczoraj w naszej szkole obchodziliśmy Tłusty Czwartek, a atmosfera była pełna radości i pyszności! Młodzież chętnie zajadała się tradycyjnymi pączkami, co dodało energii do nauki i zabawy!

Dziękujemy serdecznie Agnieszce i Krzysztofowi Dziubek z piekarni "Zimnik" za te wyjątkowe smakołyki, które sprawiły nam prawdziwą ucztę!

• Pasowanie na czytelnika w szkolnej bibliotece.

• "KSIĄŻKA TO MĘDZRZEC ŁAGODNY I PEŁEN SŁODYCZY, KTÓRY PUSTE ŻYCIE NAPEŁNIA ŚWIATŁEM, A PUSTE SERCA WZRUSZENIEM"

Dnia 8 lutego 2024 odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Spotkanie zaczęło się od pogadanki, w której uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz zasadami zachowania w bibliotece, odgadywali zagadki związane z biblioteką, tytułami znanych i lubianych utworów- bajek i baśni.

Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie a pani dyrektor Dorota Byra dokonała pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki. Na pamiątkę uroczystego wydarzenia bibliotekarka p. Beata Chomąt wręczyła każdemu z nowo pasowanych czytelników upominek- książkę pt. "Wnuczka antykwariusza" z projektu "Mała książka- wielki człowiek",  który realizowany jest z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mamy nadzieję, że ślubowanie nowych czytelników okazało się dla nich niemałym przeżyciem, które na zawsze zapadnie w ich pamięci.

Wszystkim pierwszakom życzymy aby zawsze towarzyszyłam im sympatia do książek oraz pasja do czytania

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

• Tydzień Kreatywności

• Już wkrótce rusza Tydzień Kreatywności w naszej szkole, pełen fantastycznych wydarzeń i emocji! Przygotujcie się na dni pełne pomysłowości i zabawy!

Rozpoczynamy od poniedziałku, który ogłaszamy Dniem "Na Lewą Stronę"! To doskonała okazja, by wyjść poza schematy i odkryć nowe pasje na warsztatach sportowych z ekipą Pho3nix!

Wtorek będzie pełen szalonych fryzur i niezwykłych nakryć głowy! Pokażcie swoją kreatywność i wyjątkowość w tej zabawnej zabawie!

Środa to szczególny dzień "Walentynki", ale u nas to również "Dzień Miłości i Przyjaźni"! Ubierzcie się na czerwono lub różowo i przyłączcie się do "Randki w ciemno z książką", a potem zapraszamy na wizytę w Horyzontarium!

Czwartek to "Francja Elegancja"! Błyszczcie w cekinach i przygotujcie się na koncert muzyczny, który porwie Was do zabawy!

A na zakończenie... piątek ogłaszamy "Dzień Kota"! Przyjdźcie w kocich stylizacjach i przygotujcie się na mnóstwo zabawy i miłych niespodzianek!

Dołączcie do naszego Tygodnia Kreatywności i razem stworzymy niezapomniane wspomnienia!

• Dumni z naszych uczniów!

• Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasza szkoła wzięła udział w czwartej edycji międzynarodowego konkursu w pisaniu na klawiaturze - Christmas Typing Challenge 4, organizowanego przez Stowarzyszenie Interinfo Polska we współpracy z Chorwackim Stowarzyszeniem Stenografów.

W dniu 16 grudnia 2023 r. odbyła się emocjonująca rywalizacja, w której udział wzięli uczestnicy z Polski i Chorwacji.

Niezwykle dumnie reprezentowali naszą szkołę uczniowie klasy piątej- Oliwier Książek i Paweł Pilarski. Ich zaangażowanie i determinacja zasługują na ogromne uznanie! To był niezwykły dzień, pełen wyzwań i pozytywnej energii.  Gratulujemy Oliwierowi i Pawłowi udziału w konkursie! 💪 Niech to wydarzenie będzie dla nich nie tylko okazją do rywalizacji, ale również do nauki i rozwijania waszych umiejętności.

Dziękujemy również Stowarzyszeniu Interinfo Polska oraz Chorwackiemu Stowarzyszeniu Stenografów za możliwość uczestnictwa w tym prestiżowym wydarzeniu, które rozwija nasze umiejętności oraz promuje kulturę współpracy i rywalizacji na międzynarodowym poziomie. 🌍🤝

Jesteśmy dumni z naszych uczestników i zawsze wspieramy naszych ambitnych uczniów w osiąganiu sukcesów! 💪🏼

Pamiętajcie, że każde wyzwanie to również szansa rozwoju! 💻💡

• Konkurs "Edi Pingwin"

• Dnia 22 listopada 2023 roku odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego "Edi Pingwin"! To był dzień pełen wyzwań i emocji, a wszyscy uczestnicy z klas 4-8 pokazali swoje niezwykłe umiejętności!

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować Mariannie Michalskiej z kl. 5, która zdobyła 11 miejsce w rankingu ogólnopolskim. To niezwykłe osiągnięcie, które zasługuje na ogromne uznanie!

Dziękujemy także naszym opiekunom konkursu, p. Magdalenie Szejce oraz Bernadetcie Żelezik, za ich wsparcie i zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy sukcesów i motywacji do dalszej nauki języka angielskiego!