• Rezygnacja z zajęć

• Uczeń niepełnoletni nie bierze udziału w zajęciach, jeżeli jego rodzice zgłoszą dyrektorowi szkoły w formie pisemnej rezygnację z udziału ucznia w zajęciach. Uczniowie, których rodzice nie zgłosili pisemnej rezygnacji są zobowiązani do obecności na wszystkich lekcjach.

Poniżej do pobrania – oświadczenie rezygnacji rodzica z uczestnictwa w zajęciach dziecka:

Procedura zwalniania uczniów z zajęć  wychowania do życia w rodzinie

obowiązująca

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

1. Uczeń ma obowiązek uczęszczania na zajęcia wychowania do życia w rodzinie, chyba że rodzice (prawni opiekunowie) niepełnoletniego ucznia zgłoszą dyrektorowi szkoły w formie pisemnej rezygnację z udziału w zajęciach.
          2. Wzór rezygnacji z udziału w zajęciach wychowania do życia w rodzinie stanowi załącznik do niniejszej procedury.
          3. Rezygnacja, o której mowa w ustępie 1, powinna być złożona w danym roku szkolnym w sekretariacie szkoły i obowiązuje nie dłużej niż do końca tego roku szkolnego.
          4. W przypadku gdy lekcja wychowania do życia w rodzinie nie jest pierwszą lub ostatnią lekcją ucznia w danym dniu, uczeń ma obowiązek przebywania w czasie jej trwania w świetlicy pod opieką nauczyciela.
          5. W wypadku, gdy lekcja wychowania do życia w rodzinie jest pierwsza lub ostatnią lekcją ucznia w danym dniu, uczeń pozostaje pod opieką rodziców, którzy ponoszą w tym czasie odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo.

Zajęcia wychowania do życia w rodzinie nie podlegają ocenie i nie mają wpływu na promocję do klasy programowo wyższej ani na ukończenie szkoły  przez ucznia.

W każdym roku szkolnym wychowawca klasy, w której prowadzone są zajęcia wychowania do życia w rodzinie na pierwszym spotkaniu informacyjnym z rodzicami zapoznaje ich z treścią niniejszej procedury.

FORMULARZ REZYGNACJI