• Zakupiony sprzęt

• 20.10.2022 21:00
      • W ramach programu szkoła zakupiła następujący sprzęt:
      • Tello EDU to imponujący i programowalny dron idealny do edukacji. Będzie on służył do nauki języków programowania takich jak Scratch, Python i Swift.Tello EDU obsługuje programowanie blokowe.
        Dron posiada możliwości przetwarzania obrazu i rozwoju sztucznej inteligencji, rozpoznaje obiekty, śledzi, rekonstruuje 3D poprzez programowanie, posiada wizję komputerową i technologie głębokiego uczenia się.

Roboty Photon będą wykorzystywane do realizowania podstawy programowej dla przedmiotów „zajęcia komputerowe” oraz „informatyka” zgodnie z wymaganiami określonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
        Dzięki stale rozwijanej i aktualizowanej bazie scenariuszy (dostępnej online), robot może zostać wykorzystany również do nauki matematyki, geografii, fizyki czy nawet języków obcych.
        Robot edukacyjny Photon EDU sprawdzi się także jako urządzenie wspierające rozwój dzieci w świetlicy szkolnej, bibliotece oraz podczas zajęć specjalnych.

Powyższy sprzęt będzie wykorzystany  na zajęciach  informatycznych oraz przedmiotowych.

Drukarka 3d wraz z laptopem pozwoli na wydruk m. in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych, pamiątek, nagród i upominków – z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć, elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji.

Stacja lutownicza HOT AIR umożliwi naukę lutowania podczas zajęć technicznych

Aparat fotograficzny z funkcją nagrywania oraz akcesoria w postaci; statywu, lamp, mikrofonu, mikroporytu i gimablu umożliwi naukę fotografowania i filmowania oraz pozwoli stworzyć niezapomniane materiały z życia szkoły i uczniów.