Strona główna
Sukces naszej uczennicy w Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
30 listopada w Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini odbył się finał Powiatowego Konkursu PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy siódmej: Marcelina Czurko, która zajęła III miejsce prezentując utwór "Uwierz Polsko", a także Oliwia Płaziuk, która wykonała piosenkę "Biały Krzyż".
mOchrona – aplikację ochrony rodzicielskiej OSE
Bezpieczeństwo w sieci jest osią wszystkich działań, w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Dotychczas zapewnialiśmy je w sieci szkolnej, teraz robimy kolejny krok i prezentujemy rozwiązanie mOchrona – aplikację ochrony rodzicielskiej OSE, dostępną bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.
KONCERT MUZYCZNY- „Dziki Zachód i kowboje”
W poniedziałek 29 listopada w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie muzyczne z cyklu „W krainie Pani Muzyki”, zorganizowane przy współpracy z Lubuskie Biuro Koncertowe "Orfeusz".
Motywem przewodnim koncertu pt. „Dziki Zachód i kowboje” była muzyka country rodem z Dzikiego Zachodu.
Podczas tej pełnej humoru muzycznej „wyprawy” muzycy zaprezentowali różnorodne piosenki w stylu country. Goście zapoznali uczniów również z instrumentami, na których wygrywali amerykańskie ludowe przeboje, czyli z: banjo, skrzypcami, oraz gitarą. Przy dźwiękach muzyki country dzieci miały możliwość przenieść się w głąb Ameryki, poznać folklor Stanów Zjednoczonych i życie na Dzikim Zachodzie.
MATERIALNE REZULTATY PRZEDSIĘWZIĘCIA „CZYSTY ŚWIAT - MOJE PRAWO, MÓJ OBOWIĄZEK, MOJA PRZYSZŁOŚĆ”
MATERIALNE REZULTATY PRZEDSIĘWZIĘCIA „CZYSTY ŚWIAT - MOJE PRAWO, MÓJ OBOWIĄZEK, MOJA PRZYSZŁOŚĆ” UZYSKANE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ
Przedstawiamy rezultaty materialne, wypracowane przez naszych uczniów podczas mobilności ponadnarodowej zrealizowanej 18 – 25.10.2021r w Puli w Chorwacji.
Poznaj Polskę – wycieczka uczniów kl. 4-8
W dniach 17-19.11.2021r. młodzież z naszej szkoły odbyła trzydniowy wyjazd: Zakopane- Wieliczka- Wadowice- Kraków.
Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji „Poznaj Polskę”.
1 dzień- Zwiedzanie stolicy Podhala z przewodnikiem tatrzańskim: m. in.: Cmentarz na Pęksowym Brzysku oraz kościółek Matki Boskiej Częstochowskiej, Krupówki, Wielka Krokiew, kaplica na Jaszczurówce, Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach, Willa Atma – Muzeum Karola Szymanowskiego. Wieczorne spotkanie z góralem – prelekcja „Zwyczaje i tradycje górali” m. in. pokaz produkcji oscypka od A do Z, strój góralski, nauka tańca zbójnickiego, wybór Harnasia.
PROJEKT "KROKUS"
Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland.
Uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły przyłączyli się również do Projektu Krokus.
19 listopada zasadzili cebulki- żółte krokusy w celu upamiętnienia dzieci żydowskich i innych narodowości zamordowanych podczas holokaustu.
Światowy Dzień Rzucania Palenia
Światowy Dzień Rzucania Palenia, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat – zaczęły pojawiać się podobne inicjatywy, jak na przykład Dzień bez Papierosa (obchodzony 31 maja). Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu.
Poznaj Polskę – wycieczka uczniów kl.1-3
15 października uczniowie naszej szkoły zwiedzali Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu i Muzeum Zamek Bolków.
Było to możliwe dzięki ministerialnemu programowi Poznaj Polskę.
Projekt wycieczki przygotowany przez nauczycieli uzyskał akceptację, dzięki której uczniowie mieli okazję poznać Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu- największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia („Thorez”).
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w Gminie Udanin
11 listopada 2021r. przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Tego dnia delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym pod opieką Dyrektora Szkoły oraz nauczycieli wzięła udział w uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Udaninie. Następnie wszyscy zaproszeni goście i rodzice uczniów udali się do Szkoły Podstawowej w Udaninie, gdzie odbyła się część artystyczna.
11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W środę 10.11.2021r. cała społeczność szkolna upamiętniła odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Społeczność szkolna zebrana pod "Dębem Pamięci" podpułkownika Antoniego Fleszara – ofiary zbrodni katyńskiej, wspólnie odśpiewała Hymn Polski - "Mazurka Dąbrowskiego", przyłączając się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaDoHymnu.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 16.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Nasze media społecznościowe