• Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II i góry"

Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy serdecznie zaprasza uczniów do udziału w XVIII Diecezjalnym Konkursie Plastycznym..

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: "Jan Paweł II i góry"

Termin składania prac upływa 30 kwietnia 2024 roku. Prace należy dostarczyć do pani M. Bromińskiej.

• "Zielone szaleństwo- nowe stroje sportowe!"

Nasza szkolna reprezentacja sportowa została wzbogacona o nowe stroje sportowe, dzięki prezentowi od Wójta Gmina Udanin Wojciech Płaziuk z okazji otwarcia boiska wielofunkcyjnego

Nowe koszulki są nie tylko funkcjonalne, ale także niesamowicie stylowe! Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć naszych zawodników biegających po boisku w tym wspaniałym kolorze zielonym, który symbolizuje naszą energię i determinację do osiągania sukcesów!

• Wspaniała przygoda na Zamku Książ!

W dniu 17 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły z klas 0-3 wyruszyli na niezwykłą podróż do magicznego Zamek Książ w Wałbrzychu! Pomimo kapryśnej pogody, nic nie mogło zepsuć naszego entuzjazmu podczas tej fascynującej wycieczki.

Naszą podróż poprowadziła tematyczna trasa zwiedzania o nazwie "Baśniowy Książ", stworzona specjalnie dla naszych młodych odkrywców. W trakcie naszych spacerów po komnatach zamkowych, korytarzach i podziemiach, poszukiwaliśmy np. skrzydlatego Pegaza. A czy wiecie dlaczego pobliska skała nosi miano Magicznego Głazu? Odpowiedź na to pytanie również odkryliśmy!

• Dzień Wody z Polska Akcja Humanitarna (PAH)

22 marca to niezwykły dzień, bo to Światowy Dzień Wody! Razem z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, również my wzięliśmy udział w obchodach tego ważnego święta.

Sześciolatki aktywnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, quizach i animacjach przygotowanych przez Polską Akcję Humanitarną. Dzięki nim, nasza świadomość na temat globalnych wyzwań wodnych została podniesiona o kilka poziomów!

• Węże znowu atakują!

6 kwietnia w Ząbkowicach Śląskich odbyły się zawody Otwarty Puchar WKA Polska, w których wzięło udział 12 klubów. Akademia Sztuk Walki SNAKE wystawiła swoją 16 osobową ekipę do różnych konkurencji. W trudnych bojach, wymagających wiele umiejętności i woli walki, zawodnicy łącznie zdobyli 33 medale: 17 złotych, 13 srebrnych 3 brązowe i puchar za 3 miejsce drużynowe.

Czwartek 16.05.2024