• Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2024 roku

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2009–2017 r. Jednym z warunków do spełnienia jest obligatoryjne ubezpieczenie przynajmniej jednego z rodziców (opiekuna prawnego) w KRUS, a także na rehabilitację może zostać skierowane dziecko, o którym mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz. U. z 2023 poz. 208 i 337).

• Wspaniałe wieści z frontu sportowego!

Nasza szkolna reprezentacja wzięła udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju lekkoatletycznym organizowanym w Środzie Śląskiej. Uczniowie osiągnęli świetne wyniki!

Chłopcy stanęli na podium, zdobywając II miejsce spośród siedmiu drużyn! To niesamowite osiągnięcie, które świadczy o ich zaangażowaniu i talentach sportowych!

• Dzień Biblioteki i Bibliotekarza!

W ramach obchodów tego wyjątkowego dnia, uczniowie kl.0 mieli przyjemność odwiedzić Publiczną Bibliotekę w Ujeździe Górnym. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pani Kornelii Winiarskiej za przygotowane upominki i interesujące zajęcia, które sprawiły nam wiele radości i inspiracji.

Nie zapominamy także o naszej pani bibliotekarce Beacie Chomąt z naszej szkolnej biblioteki. Uczniowie klas 1-3 przygotowali dla pani Beaty życzenia i laurkę, aby wyrazić swoją wdzięczność za jej nieocenioną pracę w prowadzeniu szkolnej biblioteki.

• Wizyta uczniów w nowej remizie OSP Ujazd Górny- niezapomniane doświadczenie z Dniem Strażaka!

Dzień Strażaka okazał się nie tylko wyjątkową okazją do poznania pracy i trudów strażaków, ale także niezapomnianym przeżyciem dla naszych uczniów!

Strażacy przyjęli nas bardzo serdecznie, opowiadając o swojej służbie i codziennej pracy, a także o tym, jak ogromną satysfakcję daje im możliwość pomocy poszkodowanym. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się wyposażeniu wozów strażackich, dowiedzieć się, jak działają niektóre sprzęty, oraz zasiąść za kierownicą prawdziwego samochodu strażackiego.

• (Nie)zwykłe obchody Świąt Majowych w naszej szkole!

W tym roku mieliśmy niezwykłą przyjemność świętować Święta Majowe w zupełnie nowy sposób! Nasze tradycyjne obchody zostały połączone z wcześniejszymi uroczystościami z okazji Dnia Ziemi i Dnia Drzewa, co sprawiło, że było to wyjątkowe i pełne wspomnień wydarzenie.

Rozpoczęliśmy od zjednoczenia na boisku szkolnym, gdzie odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy, a następnie krótko przypomnieliśmy sobie dlaczego obchodzimy kolejno 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Święto Flagi, oraz 3 maja- Święto Konstytucji. To było krótkie, ale ważne przypomnienie, które przygotowała dla nas klasa V.

• Koncert muzyczny

Dzień pełen muzyki i rytmów już za nami! Wczoraj, 24 kwietnia 2024 roku, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wyjątkowy koncert z udziałem muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz" z Zielonej Góry.

Dla uczniów klas I-III przygotowano niezwykłe muzyczne opowieści pod tytułem "O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie". Ta magiczna podróż przez dźwiękowy świat była nie tylko rozrywką, ale też edukacją muzyczną dla naszych najmłodszych.

Czwartek 16.05.2024